Budowanie osobistej marki 1/3

Czy wiesz, jak myślą o Tobie współpracownicy? Może w ich oczach uchodzisz za najlepszego negocjatora, specjalistę od prawa podatkowego, albo mistrza wystąpień publicznych?

Gamma - Budowanie osobistej marki 1/3

  To wszystko, co ludzie o Tobie mówią, kiedy wychodzisz z pokoju, określić możemy marką osobistą. Być może nie jesteś do końca zadowolony ze swojej marki. Dzięki zastosowaniu poniższych rad, na nowo wykreujesz swoją markę.

  5 kroków do zmiany swojego wizerunku:

  1. Wytycz swój cel

  • Zastanów się, co chcesz osiągnąć.
  • Zdefiniuj swoje ambicje, cele i role życiowe, które chcesz odgrywać – jest to niezbędny etap. Bez wyznaczenia celów nie wiesz, do czego dążysz!
  • Cele sformułuj w formie operacyjnej, tzn. zawierającej konkretne efekty, które chcesz osiągnąć (np. zdam egzamin C2 z angielskiego, zaproponuję szefowi nową strategię marketingową, zapiszę się do klubu mówców, aby doskonalić moje umiejętności związane z wystąpieniami publicznymi, wezmę udział w międzynarodowym konkursie).


  2. Wykorzystaj to, co Cię wyróżnia

  • Co jest Twoim niepowtarzalnym atutem? Co to znaczy „być sobą” w Twoim przypadku? Co sprawia, że ludzie Cię zapamiętują? Zdefiniuj swoje mocne strony i je wykorzystaj.
  • Pamiętaj, że nawet cechy, które mogłyby być uznane za słabości, możesz uczynić swoim atutem.
  • Przykład: Ania zaczęła pracę jako nauczycielka w szkole podstawowej. Dzieci ją uwielbiały, gdyż  jej lekcje były ciekawe i prowadzone w miłej atmosferze. Dyrektorka szkoły zauważyła jednak, że na lekcjach pani Ani jest znacznie większy hałas niż u innych nauczycieli. Postanowiła przeprowadzić hospitację jej zajęć wraz z rozmową na temat stosowanych przez nią metod. Dyrektorka, przyzwyczajona do tradycyjnego modelu edukacji, była zaskoczona niezwykłą aktywnością i entuzjazmem uczniów do nauki. Była także pod wrażeniem metod stosowanych przez Anię. W efekcie nabrała większego zaufania do pracy nauczycielki i poprosiła ją o przeprowadzenie warsztatów z kreatywnych metod nauczania dla innych nauczycieli.
  Chcesz poznać więcej tajników budowania własnej marki? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego. Zobacz rónież inne szkolenia interpersonalne, szkolenia managerskie i szkolenia sprzedażowe oferowanie przez nas. Gamma - firma szkoleniowa roku.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.