Co kryje się za tajemniczym hasłem teambuilding?

Choć dla wielu pracodawców integracja pracowników to wciąż kwestia jednego czy dwóch wyjazdów za miasto bez większego pomysłu czy idei, to można już coraz częściej spotkać się z wydarzeniami, które pełnymi garściami czerpią z przetestowanych i znanych na świecie technik integracji.

Gamma - Co kryje się za tajemniczym hasłem teambuilding?

  Przełamujący swoje opory pracodawcy przekonują się, że organizacja czegoś więcej niż prostego wyjazdu i pozwolenie pracownikom na wyszalenie się przynosi większe korzyści. Dlatego warto dać się przekonać, że imprezy pracownicze mogą być nie tylko okazją do balangi, ale także lepszego wykorzystania potencjału zespołu.

  Dla wielu pracodawców wyjazd pracowniczy nie stanowi niczego więcej, niż kosztu który trzeba ponieść, by pracownicy mieli okazję nieco poszaleć. Tymczasem jak dowodzą teoretycy organizacji i zarządzania prawidłowe wykorzystanie czasu spędzanego przez zespół poza miejscem pracy w ramach czasu wolnego może stanowić podstawę sukcesów osiąganych już na gruncie zawodowym. Co za tym idzie prawidłowo skonstruowany plan wyjazdy, odpowiednio dobrane zajęcia, a nawet organizacja czasu i zakwaterowania stanowi doskonały sposób na to, by nawet z najbardziej niezgranego zespołu stworzyć przysłowiową jedną pięść.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

  Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

  Co zatem kryje się za tajemniczym hasłem teambuilding? W najprostszym ujęciu będą to po prostu wszystkie te działania, które prowadzą nie tyle do zintegrowania zespołu, ale sprawienia by grupa ludzi tymże zespołem się stała. Innymi słowy integracja jest wyłącznie częścią szerszego zjawiska czy pojęcia, jaki jest właśnie teambuilding. Co za tym idzie budowanie zespołu nie polega na tym, by ludzie go tworzący się polubili.

  Kwestia sympatii i antypatii oczywiście są istotne, to jednak o wiele ważniejsze jest to, by pracownicy lepiej zrozumieli swoje stanowiska, możliwości i kompetencje. Znane jest powszechnie stwierdzenie naszego najlepszego piłkarza Roberta Lewandowskiego, że nie musi zapraszać się na obiady ze swoim kolegą Kubą Błaszczykowskim, by dobrze rozumieć się na boisku i umieć współpracować.

  Podobnie, by nie powiedzieć wręcz, że identycznie wygląda sytuacja w każdym zespole współpracujących ze sobą ludzi. Dlatego znajomość zasad teambuildingu powinna być naturalna dla każdego przełożonego, który chce osiągnąć ze swoim zespołem sukces. Zwykłe imprezy pracownicze trzeba zatem zastąpić profesjonalną integracją.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.