Co zrobić, gdy pracownik jest zdemotywowany?

Wysoka efektywność pracy, to wskaźnik, który w swoim zespole chce osiągnąć chyba każdy project manager. Wysoka efektywność wykonywanych obowiązków przekłada się bowiem bezpośrednio na zyski firmy.

zdjęcie - (the_title())


Co zrobić, gdy pracownik jest zdemotywowany?

Wysoka efektywność pracy, to wskaźnik, który w swoim zespole chce osiągnąć chyba każdy project manager. Wysoka efektywność wykonywanych obowiązków przekłada się bowiem bezpośrednio na zyski firmy.

Jeżeli u pracowników zaczyna brakować motywacji, to efektywność pracy spada. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób utrzymać motywację na wysokim poziomie, a gdy mimo włożonych wysiłków ona spadnie, to jak ją z powrotem podnieść.

Sposoby motywowania pracowników

Koncepcji dotyczących najbardziej wydajnych systemów motywacyjnych powstało na przestrzeni lat przynajmniej kilka. Warto zdać sobie sprawę z tego, że pracownicy różnią się od siebie i to czasami dosyć bardzo. Każdego może więc motywować co innego. Wyznaczono jednak pewne standardy.

Inne czynniki motywacyjne zadziałają w przypadku pracowników z pokolenia baby boomers, a inne w przypadku Przedstawicieli pokoleń y czy z. Starsi pracownicy są nastawieni głównie na stabilność zatrudnienia oraz wysokie zarobki. Jeżeli te dwa czynniki zostaną zaspokojone, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo tego, że motywacja do wytężonej pracy będzie się utrzymywała na wysokim poziomie.

W przypadku przedstawicieli młodszego pokolenia sprawa już nie jest tak bardzo oczywista. Młodzi ludzie nastawieni są przede wszystkim na rozwój i ciągłą zmianę. Gwarancja zatrudnienia nie jest dla nich żadnym atutem. Podobnie z resztą jak wysokie zarobki. Młodych ludzi łatwiej jest zmotywować do pracy dając im perspektywę ciągłego rozwoju i możliwość udziału w różnorodnych szkoleniach.

Jakie szkolenia są szczególnie interesujące?

Tematyka szkoleń powinna być dobrze dopasowana do profilu wykonywanych obowiązków. Firmy szkoleniowe Wrocław mają w tym zakresie bardzo rozbudowaną ofertę. Organizując szkolenia dla dużej grupy osób warto postawić na rozwój kompetencji miękkich - te przydadzą się w każdej grupie. Szkolenia Wrocław to możliwość udziału w zajęciach jednodniowych lub dwudniowych. Na specjalne życzenie szkolenie może zostać przeprowadzone również w siedzibie firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.