Czy każdy ma predyspozycje do bycia menedżerem?

Praca na stanowisku kierowniczym jest marzeniem wielu osób. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że praca na stanowisku menedżerskim kojarzy się z większym prestiżem oraz przynosi większe zarobki.

zdjęcie - (the_title())


Czy każdy ma predyspozycje do bycia menedżerem?

Praca na stanowisku kierowniczym jest marzeniem wielu osób. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że praca na stanowisku menedżerskim kojarzy się z większym prestiżem oraz przynosi większe zarobki. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że praca na stanowisku kierownika projektu wiąże się również ze znacznie większą odpowiedzialnością.

Każdy project manager musi mieć świadomość tego, że odpowiada nie tylko za efekty swojej pracy, ale również a efekty pracy całego podległego mu zespołu. Dobrze byłoby również, gdyby każdy project manager wiedział, że niezmiernie ważne jest stałe podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych.

Na pewno można więc dojść do wniosku, że nie każdy nadaje się na stanowisko project managera. Jeżeli nie posiadamy dużej dozy pewności siebie ani nie jesteśmy odporni na stres, możemy nie poradzić sobie z natłokiem obowiązków pracowniczych i związaną z ich wykonywaniem odpowiedzialnością.

Jeśli jednak jesteśmy odporni na stres, posiadamy gotowość do stałego samokształcenia się, ale brakuje nam na przykład pewności siebie czy pewnej wiedzy teoretycznej, warto rozważyć udział w szkoleniach lub kursach. Szkolenie project manager będzie z całą pewnością szkoleniem idealnym dla każdego, kto zdaje sobie sprawę z faktu jak trudno jest zostać dobrym project managerem.

Dobry project manager jest przede wszystkim skuteczny. Posiada on również odpowiednią dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej, którą częściowo nabywa sam, a częściowo dzięki wspomnianym już wyżej szkoleniom.

Dobrze będzie, jeżeli szkolenia oraz kursy, w których manager projektu bierze udział, będą prowadzone przez wysoce wykwalifikowanych szkoleniowców. Najlepiej będzie, jeżeli będą oni również posiadać odpowiednie doświadczenie zawodowe.

Kompetencje szkoleniowca można zazwyczaj sprawdzić na stronach internetowych poszczególnych firm szkoleniowych. Tam bowiem zawarte są informacje o tym gdzie dany szkoleniowiec zdobywał wiedzę. Na stronach bardzo często opisane są również metody szkoleniowe stosowane przez poszczególnych szkoleniowców.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.