Czym jest pokolenie vuca?

Jeszcze do niedawna dyskutowało się na temat różnic dzielących pokolenia X i Y. Potem dość sporo mówiło się o pokoleniu Z. Mimo, że nadal rozprawia się na temat różnic i podobieństw cechujących przedstawicieli wyżej wspomnianych pokoleń, coraz więcej mówi się o tak zwanym pokoleniu VUCA.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest pokolenie vuca?

Jeszcze do niedawna dyskutowało się na temat różnic dzielących pokolenia X i Y. Potem dość sporo mówiło się o pokoleniu Z. Mimo, że nadal rozprawia się na temat różnic i podobieństw cechujących przedstawicieli wyżej wspomnianych pokoleń, coraz więcej mówi się o tak zwanym pokoleniu VUCA.

Jako, że sama rzeczywistość vuca wiąże się ze zmiennością, niejednoznacznością, złożonością i niepewnością, ciężko byłoby oczekiwać, że pokolenie vuca będzie wolne od tych cech. Trudno jednak nie dostrzec, że funkcjonowanie w świecie vuca niejako wymusza pracę nad swoimi cechami charakteru oraz predyspozycjami zawodowymi.

Przed bardzo trudnym zadaniem stoją osoby marzące o karierze lidera oraz takie, które już tymi liderami są, ale dopiero oswajają się z rodzajem opisywanej rzeczywistości. Funkcjonowanie w niej wiąże się bowiem z koniecznością szybkiego adaptowania się do zachodzących zmian. Nie każdy posiada zaś zdolność do szybkiej adaptacji.

Na pewno dobrze byłoby, gdyby pokolenie zmuszone pracować w rzeczywistości vuca brało udział w licznych szkoleniach i kursach, dzięki którym odnalezienie się w tej rzeczywistości będzie dużo prostsze. Project manager szkolenia to propozycja szkoleń dla początkujących oraz doświadczonych liderów.

Każdy menedżer, bez względu na staż może mieć bowiem trudność w odnalezieniu się w świecie vuca, który jest pełen zmian. Na pewno dobrze byłoby zatroszczyć się o to, aby nasz udział w kursach był regularny i systematyczny.

Jednorazowe uczestnictwo w kursie traktującym o rzeczywistości vuca to bowiem zdecydowanie za mało, aby się z nią oswoić. Dobrze byłoby również postarać się brać udział w kursach, które prowadzone są przez należycie doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych szkoleniowców.

Tylko tacy ludzie w przystępny sposób przedstawią nam pojęcia powiązane ze światem vuca oraz podpowiedzą jakie cechy charakteru będą przydatne, aby należycie w nim funkcjonować. Pokolenie żyjące w rzeczywistości vuca musi bowiem pamiętać o tym, że od tego jak zachowają się w obliczu nieprzewidywalnych zmian może zależeć ich kariera zawodowa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.