Czym powinien cechować się lider vuca?

Zarządzanie zespołem pracowniczym nie jest zadaniem łatwym. Dlatego też powinny się tym zajmować jedynie osoby posiadające odpowiedni zespół cech charakteru i predyspozycji zawodowych.

zdjęcie - (the_title())


Czym powinien cechować się lider vuca?

Zarządzanie zespołem pracowniczym nie jest zadaniem łatwym. Dlatego też powinny się tym zajmować jedynie osoby posiadające odpowiedni zespół cech charakteru i predyspozycji zawodowych.

Nie budzi wątpliwości fakt, że urodzeni liderzy są z natury pewni siebie i z łatwością przychodzi im zarządzanie zespołem powierzonych im ludzi. I oni jednak potrzebują szkoleń, aby móc podnosić swoje kwalifikacje. Podnoszenie kwalifikacji jest bowiem konieczne w dzisiejszym świecie.

Rzeczywistość vuca, o której coraz częściej mówi się w kontekście biznesu, wymaga od liderów posiadania solidnej wiedzy i przygotowania do zarządzania pracownikami. Dlatego też każdy lider zespołu powinien brać udział w licznych szkoleniach oraz kursach, dzięki którym zrozumie w jaki sposób należałoby zarządzać zasobami ludzkimi. Świat VUCA charakteryzuje się bowiem zmiennością oraz dużą nieprzewidywalnością. Z tego też względu niełatwo się w nim funkcjonuje.

Każdy menedżer, który zajmuje się zarządzaniem pracownikami musi zdawać sobie sprawę z tego jak niesamowicie ważne jest motywowanie swoich pracowników do pracy. Niezmiernie ważne jest również informowanie ich o zmianach, które mogą, ale nie muszą nadejść.

Ważne jest również uświadomienie podwładnym tego, że część zmian może być trudna do przewidzenia. Liderzy vuca powinni dawać pracownikom poczucie stabilności w niestabilnym i nieprzewidywalnym świecie.

Zadanie, przed którym stoją liderzy nie jest proste i wymaga lat praktyk. Na szczęście dzięki odpowiednim szkoleniom możliwe będzie szybsze odnalezienie się w świecie vuca. Każdy lider powinien uczestniczyć w regularnych kursach.

Project manager szkolenia mogą okazać się niezwykle pomocne w zdobyciu potrzebnych kwalifikacji. Niesamowicie ważne jest to, aby szkolenia i kursy zostały poprowadzone przez należycie doświadczoną firmę szkoleniową. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie jak najlepszych rezultatów przeprowadzonego kursu. Na pewno warto zwrócić uwagę na kompetencje szkoleniowca. W tym celu poszukujmy opinii innych klientów oraz sprawdzajmy informacje na stronach internetowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.