Czym zajmuje się menedżer kierujący projektem?

Kierowanie projektem – to dość ogólna fraza, która większości z nas niespecjalnie wiele mówi. A jednak powinna. Istotne jest tutaj bowiem to, że jako kierownicy projektu możemy naprawdę nie tylko czerpać niebagatelne korzyści finansowe z zakresu swojej pracy, lecz również czerpać z niej przyjemność.

zdjęcie - (the_title())


Czym zajmuje się menedżer kierujący projektem?

Kierowanie projektem - to dość ogólna fraza, która większości z nas niespecjalnie wiele mówi. A jednak powinna. Istotne jest tutaj bowiem to, że jako kierownicy projektu możemy naprawdę nie tylko czerpać niebagatelne korzyści finansowe z zakresu swojej pracy, lecz również czerpać z niej przyjemność.

Zakres zadań wchodzących w skład kierowania projektem jest bowiem całkiem różnorodny i ciekawy i warto zainteresować się tym tematem. Trzeba jednak w tym momencie zaznaczyć, że w zasadzie każda firma ma swoje pewne regulacje, dlatego też w różnych przedsiębiorstwach, poziom i rodzaj zadań może być różny. Standardowo jednak kierownik projektu zajmuje się...

Zarządzaniem zespołem ludzkim

To dość oczywiste, ale bardzo trudne zadanie. Przede wszystkim bowiem związane jest ono z doborem odpowiednich osób na dane stanowiska. Często także kierownicy projektu mogą nawet decydować o tym, kto znajdzie się w ich zespole, biorą udział w rekrutacji. Zadaniem kierownika w tym zakresie jest także odpowiednie rozdysponowanie zadań, kontrola ich wykonywania itp.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na szkolenie z zarządzania projektami. Na szkoleniu zostaną omówienie kluczowe aspekty związane z zarządzaniem projektami wg. PMI: specyfika pracy projektowej, procesy i fazy w projekcie, kamienie milowe, komunikacja w projekcie, zarządzanie ryzykiem i struktura projektu.Zobacz też zarządzanie czasem szkolenie. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym działem szkoleń menadżerskich.

Tym sposobem przechodzimy do pewnych miękkich kompetencji. Chodzi bowiem szczególnie o to, że zarządzanie zespołem ludzkim oznacza także konieczność podejmowania różnych decyzji związanych z motywacją pracowników, ganieniem ich itp. Trzeba umieć dobrać odpowiedni sposób do danej osoby. Przykładowo jednego pracownika zmotywuje zwykła prośba, a u innego trzeba będzie nieco go postraszyć.

Dalej kierownik projektu zajmuje się oczywiście wszystkimi kwestiami związanymi z prawem w danym projekcie, z kontaktami z klientem, z partnerami biznesowymi, organizacją czasu. Zadań jest naprawdę wiele i tu niestety ich wszystkich nie wymienimy.

Project management szkolenia - najlepsza inwestycja!

Gdzie zatem możemy się dowiedzieć więcej na temat tego zawodu? Otóż pomogą nam w tym zakresie project manager szkolenia, które wyjaśnią dokładnie, na czym polegają zadania kierownika zespołu oraz nauczą, jak prawidłowo je wykonywać. Dzięki nim będziemy mogli śmiało aplikować na takie stanowisko.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.