Dział kadr – szkolenia

Twoi pracownicy wyrażają chęci do rozwoju i co chwila składają wnioski o szkolenia, a zdecydowana większość dotyczy samorozwoju? A może któryś z obszarów zaliczanych do kompetencji miękkich zdecydowanie kuleje i doszedłeś do wniosku, że pora coś z tym zrobić? Zastanów się w takim razie nad stworzeniem w swojej firmie działu odpowiedzialnego za przeprowadzanie szkoleń. Jeżeli dobrze zbudujesz zespół możesz na tym realnie zyskać (ceny szkoleń są dość znaczne, a nie wszystkie koszty na nie poniesione można ująć w kosztach uzyskania przychodu). 

   
  Twoi pracownicy wyrażają chęci do rozwoju i co chwila składają wnioski o szkolenia, a zdecydowana większość dotyczy samorozwoju? A może któryś z obszarów zaliczanych do kompetencji miękkich zdecydowanie kuleje i doszedłeś do wniosku, że pora coś z tym zrobić?

  Zastanów się w takim razie nad stworzeniem w swojej firmie działu odpowiedzialnego za przeprowadzanie szkoleń. Jeżeli dobrze zbudujesz zespół możesz na tym realnie zyskać (ceny szkoleń są dość znaczne, a nie wszystkie koszty na nie poniesione można ująć w kosztach uzyskania przychodu).

  Dział kadr – szkolenia sprawdzi się zwłaszcza jeżeli Twoi pracownicy wykazują chęci do rozwoju w obszarze kompetencji miękkich, czyli np. komunikacji, rozwoju osobistego, radzenia sobie ze stresem, czy też rozwiązywaniu konfliktów. Lista kompetencji miękkich, które u pracowników warto rozwijać jest stosunkowo długa, ale dobrze przygotowany trener jest w stanie przeprowadzić dobre jakościowo szkolenia na każdy z tych tematów.

  Jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie więcej niż jednego pracownika, którego zadaniem będzie przeprowadzanie szkoleń, pamiętaj, że powinni oni tworzyć zgrany zespół, wzajemnie uzupełniać się kompetencjami i umiejętnościami.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

  Przeważnie są to osoby z wykształceniem socjologicznym, czy psychologicznym, ale nie jest to warunek konieczny. Niezwykle istotne za to jest, by potrafili oni szkolenia prowadzić dla różnych grup odbiorców – zarówno osób pracujących fizycznie jak i kierowników, menadżerów, czy dyrektorów.
   
  Nieco inaczej wygląda sprawa z kompetencjami twardymi, mierzalnymi – tu głównie szkolący się uzyskują wiedzę typowo merytoryczną. Wydaje się dość jasne, że zatrudnienie eksperta w temacie, w dodatku z przygotowaniem trenerskim po to, by z jego wiedzy korzystać kilka razy w roku jest nieekonomiczne, w dodatku, jeżeli możliwy jest do udokumentowania łańcuch przyczynowo - skutkowy szkolenie – korzyść pracodawcy, a szkolenia typowo merytoryczne w zdecydowanej większości do tej grupy się zaliczają, można o ich koszty pomniejszyć należny podatek.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.