Edukacja kluczem do sukcesu

Stanowisko handlowca rzadko kiedy wymaga ukończenia specjalistycznych kierunków uczelni wyższych – najważniejsze są umiejętności miękkie, wiedza branżowa oraz osobowość. Jeśli jednak swoją przyszłość wiążemy z handlem, z pewnością warto postawić na praktyczne przygotowanie do zawodu.

zdjęcie - (the_title())


Edukacja kluczem do sukcesu

Stanowisko handlowca rzadko kiedy wymaga ukończenia specjalistycznych kierunków uczelni wyższych - najważniejsze są umiejętności miękkie, wiedza branżowa oraz osobowość. Jeśli jednak swoją przyszłość wiążemy z handlem, z pewnością warto postawić na praktyczne przygotowanie do zawodu.

Przedstawiamy cztery sposoby na zdobycie wiedzy z zakresu sprzedaży!

 1. Studia wyższe
  Oferta uczelni wyższych coraz częściej obejmuje praktyczne kierunki sprzedażowe. Znajdziemy je przede wszystkim w obszarze nauk o zarządzaniu (np. zarządzanie sprzedażą) lub nauk politologicznych (handel międzynarodowy). Musimy jednak pamiętać, że studia licencjackie tego typu przydadzą się przede wszystkim bardziej zaawansowanym sprzedawcom, którzy aplikują na stanowiska kierownicze lub bardziej specjalistyczne.

 2. Szkolenia podstawowe
  Kompleksowe szkolenia dla początkujących handlowców organizowane są przez wiele instytucji. Zawierają one podstawową wiedzę z zakresu technik sprzedaży, metod negocjacji czy oceny potrzeb klienta. Jeśli chodzi o szkolenia sprzedażowe Wrocław umożliwia wzięcie udziału nawet w kilkutygodniowych kursach, które przygotują nas do pracy w handlu.

 3. Szkolenia specjalistyczne
  Specjalistyczne szkolenia są nastawione na rozwój jednego, konkretnego obszaru sprzedaży. Może to być więc kurs z zakresu technik zbijania obiekcji, zasad prowadzenia sprzedaży telefonicznej czy rozwoju umiejętności komunikacyjnych. W tym przypadku ważna jest sama jakość szkolenia Wrocław pozwala na wzięcie udziału w kursach, które prowadzone są przez doświadczonych i odnoszących sukcesy praktyków.

 4. Szkoły policealne
  Obecnie wiele szkół policealnych oferuje roczne lub dwuletnie kursy, które przygotowują początkujących sprzedawców do pracy w zawodzie. Choć jest to rozwiązanie trwające o wiele dłużej niż kursy oferowane przez prywatne firmy edukacyjne, szkoły policealne są w wielu przypadkach darmowe. Dodatkowo naukę w trybie zaocznym możemy z łatwością połączyć z pracą w zawodzie. Atutem szkół policealnych jest również końcowe podejście do egzaminu, którego zaliczenie wiąże się z uzyskaniem certyfikatu.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.