Edutainment

Edutainment jest terminem będącym połączeniem dwóch pojęć – edukacji (education) oraz rozrywki (entertainment). Jest to swoiste połączenie edukacji z rozrywką, co we współczesnym świecie zyskuje sobie coraz większe uznanie

zdjęcie - (the_title())

   

  Edutainment jest terminem będącym połączeniem dwóch pojęć - edukacji (education) oraz rozrywki (entertainment).

  Jest to swoiste połączenie edukacji z rozrywką, co we współczesnym świecie zyskuje sobie coraz większe uznanie. Aby wydarzenia, które mogą być z powodzeniem określane jako edutainment muszą spełniać oczekiwania takie jak:

  • nowoczesne i bardzo skuteczne metody oddziaływania na przekonania i motywację wśród pracowników, szczególnie tych posiadających ogromne możliwości,
  • zmęczenie dotychczasowymi, barto tradycyjnymi i nieco już ''zużytymi'' szkoleniami, nie zapominając jednak o głównym celu, jakim w dalszym ciągu jest potrzeba rozwoju poszczególnych pracowników,
  • wzmacnianie wizerunku firmy wśród przyszłych potencjalnych jej pracowników,
  • wykorzystanie integracyjnych spotkań do celów rozwojowych pracowników, przy zachowaniu jednak ich bardzo rozrywkowej i rozluźniającej formy.

  Edutainment jest bardzo szerokim pojęciem, a co za tym idzie w przypadku tego rodzaju szkoleń, łączących edukację i rozrywkę metod prowadzenia zajęć może być wiele. Tu nie liczy się tak naprawdę sposób, a efekt końcowy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

  Poznaj nasze rozwiązania:

  Włączenie rozrywki w sposoby edukacyjne jest odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy i pracodawców, którzy chcą poprzez zabawę możliwie jak najbardziej wyszkolić wszystkich swoich pracowników.

  Co ciekawe, wraz z popularyzacją metod związanych z edutainment, nawet te tradycyjne i konserwatywne do tej pory szkolenia stały się nieco bardziej interaktywne, niż jeszcze kilka lat temu.

  Dzięki szkoleniom łączącym w sobie rozrywkę i edukację osiągnąć przede wszystkim można takie cele jak:

  • przyciągnięcie, ale co najważniejsze utrzymanie uwagi uczestników na celach doskonalenia się i pogłębiania własnej wiedzy,
  • trwałe pobudzenie zainteresowania tematyką szkolenia i zaangażowanie w wykonanie wszystkich zadań, jakie wymagane są do realizacji w czasie trwania szkolenia,
  • rozbudzenie w pracownikach możliwości przeżywania bardzo autentycznych emocji oraz doświadczeń, jakie niezbędne są do rozwoju osobistego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.