Escape Room jako sposób na sprawdzenie Twoich pracowników

Najlepszym sposobem, który pozwoli wyłonić ci osoby będące naturalnymi liderami w Twoim środowisku firmowym, są firmowe imprezy integrujące zespół.

Gamma - Escape Room jako sposób na sprawdzenie Twoich pracowników


  Nie brak tego typu zabawy i rozrywki w polskich realiach - na rynku istnieje wiele firm, które profesjonalnie zajmują się organizowaniem tego typu imprez. Jednym z udanych pomysłów może być zabranie Twoich pracowników do jednego z dostępnych tak zwanych Escape Roomów.

  Na czym polega doświadczenie, jakiemu poddasz swoich pracowników? Każdy pokój posiada serię łamigłówek i zagadek, które są wzajemnie ze sobą powiązane. Prowadzą do wskazówki, która pozwala wyjść uczestnikom zabawy z pokoju.

  Czas rozwiązania zagadek to około 60 minut. Przez cały czas biorący udział w zabawie są monitorowani, tak więc można sprawdzić ich reakcje, zachowania w sytuacjach stresowych oraz zdolność rozwiązywania problemów, zwłaszcza w sytuacji, w której nie można w każdej chwili opuścić pokoju. Jeżeli jednak komuś zrobi się słabo bądź wpadnie w panikę - zabawę będzie można przerwać wcześniej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

  Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

  To nowoczesny sposób rozrywki, wprowadzony w Polsce dopiero dwa, może trzy lata temu, jednak staje się coraz popularniejszy - w samej Warszawie obecnie znajduje się ponad 200 takich lokali, w tym również w mieszkaniach w blokach. Organizatorom najwięcej czasu zabiera przygotowanie pokoju i obmyślenie zagadek w taki sposób, by ich poziom trudności był dopasowany do uczestników grupy.
  Ze względu na to, że nie każdy czuje się komfortowo w sytuacji, w której nie może opuścić danego pomieszczenia masz okazję przekonać się, kto w Twoim zespole ma największą odporność na stres, kto jest mistrzem teambuildingu, a także - kto wie, jak wpłynąć na emocje innych i pomóc im odnaleźć swój potencjał.

  Dowiesz sie również, kto spośród Twoich pracowników umie pracować najefektywniej pod presją czasu oraz w nietypowych warunkach. Koszt takiej imprezy zwykle nie jest wielki, z Escape Roomów korzysta wiele osób prywatnych, lecz skoro jest to "gra warta świeczki", dlaczego nie może zostać użyta również dla Twoich celów firmowych (teambuilding)? Wszak posiadanie dobrze zgranego zespołu pracowników to droga do osiągnięcia sukcesów Twojej firmy.

  Taka impreza pracownicza przede wszystkim będzie na tyle integracyjnym doświadczeniem, że pozwoli członkom zespołu szybciej zbudować między sobą więzi komunikacyjne, które również znajdą swoje odniesienie w realiach Twojej firmy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.