Ile czasu rzeczywiście poświęcamy na pracę?

Właściwa organizacja czasu, zarówno służbowego, jak i prywatnego nie należy do łatwych zadań. Przez wiele osób w powszechnym przekonaniu jest ona kojarzona po pierwsze z określonymi umiejętnościami, a po drugie niemalże z żelazną konsekwencją.

zdjęcie - (the_title())


Ile czasu rzeczywiście poświęcamy na pracę?

Właściwa organizacja czasu, zarówno służbowego, jak i prywatnego nie należy do łatwych zadań. Przez wiele osób w powszechnym przekonaniu jest ona kojarzona po pierwsze z określonymi umiejętnościami, a po drugie niemalże z żelazną konsekwencją. Jak zatem organizować czas, aby wykonywana praca była przyjemnością. Tych umiejętności uczy szkolenie zarządzanie czasem.

Ile czasu poświęcamy dziennie na pracę zawodową?

Dla większości osób praca jest najważniejszym elementem w jego życiu. Wyniki przeprowadzanych badań potwierdzają powszechną opinię, że Polacy są nie tylko pracowici, ale również pracują sumiennie i efektywnie przez znaczną część dnia. Średnio statystycznie każda osoba aktywna zawodowa pracuje 8 godzin i 44 minuty.

Większość osób, bo 58 procent pracuje standardowo osiem godzin, natomiast co trzecia osoba tzn. 31 procent Polaków wyrabia nadgodziny. Aż piętnaście procent osób aktywnych zawodowo pracuje powyżej jedenastu godzin dziennie.

Na w pełni aktywną pracę, kiedy to pracownik daje z siebie wszystko, Polak poświęca średnio 6 godzin i 40 minut w ciągu dnia. Natomiast na rozmowy z kolegami czy przerwę kawową pozostaje mu około stu minut.

Zarządzanie czasem szkolenie, a efektywność w pracy

Szkolenie zarządzanie czasem jest bardzo potrzebne wielu grupom zawodowym. Powinny w nim brać przede wszystkim osoby, które piastują ważne stanowiska, które to każdego dnia muszą podołać wielu ważnym obowiązkom.

Profesjonalne zarządzanie czasem szkolenie pozwala wszystkim uczestnikom dowiedzieć się w jaki sposób powinno przebiegać prawidłowe zarządzanie czasem pracy, aby wywiązać się z założonych celów i zadań.

Poszczególni uczestnicy kursów dowiadują się w jaki sposób planować spotkania, telefony oraz ważne wizyty z klientami. Ponadto zapoznają się z ciekawymi oraz w pełni skutecznymi metodami pomagającymi utrzymać samodyscyplinę w pracy, niezbędną w dążeniu do realizacji wyznaczonych wyników firmy.

Dzięki uczestnictwu w takich szkoleniach pracownik potrafi rzetelnie oraz zawsze na czas wykonywać zadania zlecone przez szefa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.