Jak awansować w pracy?

Rozpoczynając pracę, wiele osób myśli o tym, że po kilku, kilkunastu miesiącach będzie w stanie awansować na wyższe stanowisko, rozwijać się i zarabiać więcej niż minimalna krajowa oferowana na pierwszym stanowisku.

Gamma - Jak awansować w pracy?

  Rozpoczynając pracę, wiele osób myśli o tym, że po kilku, kilkunastu miesiącach będzie w stanie awansować na wyższe stanowisko, rozwijać się i zarabiać więcej niż minimalna krajowa oferowana na pierwszym stanowisku. Choć nie jest to błędny sposób myślenie, droga, jaką powinno się obrać nie zawsze wygląda tak prosto. Związane jest to z oczekiwaniami przedsiębiorstwa, jakie żywi ona względem określonych stanowisk.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie z negocjacji.

  Od czego zależy awans w pracy?

  Aby zajmować jedno z nich nie wystarczy długi staż pracy ani też przygotowanie do pełnienia bardziej odpowiedzialnej roli. Konieczna jest również specjalistyczna wiedza i gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji, gdyż w dzisiejszych czasach nie można sobie pozwolić na wyuczenie się zawodu raz i porządnie. Bardziej przypomina to proces, w którym nabywa się solidne podstawy, które z czasem okazują się przestarzałe i nie zasługują już na miano podstaw, do prowadzi do sytuacji, kiedy trzeba się uczyć wszystkie od nowa. W trakcie pracy w wyuczonym zawodzie może się to zdarzyć nawet kilka razy.

  Co należy robić, a czego lepiej unikać?

  Niemniej istotne jest nastawienie kierownictwa do pracownika oraz jego postawa wobec wykonywanych obecnie obowiązków. Jeżeli chodzi mu jedynie o pięcie się po drabinie w hierarchii firmy, zaniedbując mniej istotne zadania, jakie wykonywane są na niższych stanowiskach, istnieje spora szansa na to, że nie będzie on przywiązywał uwagi go swoich zadań, myśląc już o następnym kroku w karierze. Równie istotne jest, aby pozwolić się zauważyć przełożonemu. Sukcesy pozwalają dostrzec potencjalnych kandydatów, nawet jeżeli nie jest prowadzona rekrutacja na dane stanowisko. Nie powinno się jednak robić tego kosztem innych, wiedząc, że posiadają oni podobne, jeżeli nie lepsze umiejętności.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Przejdź od teorii do praktyki. Zacznij stosować postawę asertywną w życiu zawodowym i osobistym.   Zobacz: szkolenie asertywność, szkolenie z komunikacji, szkolenia po angielsku.

  Rywalizacja kosztem niszczenia ciężkiej pracy rywala albo przypisywanie sobie jego osiągnięć o nie tylko moralnie wątpliwa strategia, ale też udowodniona może wiązać się z przykrymi konsekwencjami - upomnieniem, karami bądź nawet wypowiedzeniem umowy o pracę z adnotacją o jej dyscyplinarnym charakterze.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.