Jak budować autorytet managera?

Bycie managerem nie jest wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać. Manager musi nie tylko doskonale znać przedsiębiorstwo, jego cele, misje i wizję, ale również pracowników. Musi znać rynek i odpowiednio reagować na wszelkie zmiany, jakie zachodzą w rynku, a także współpracować z innymi osobami zarządzającymi przedsiębiorstwem i wszystkimi działami w firmie. Aby manager mógł możliwie jak najlepiej wykonywać swoje zadania i zarządzać, musi być autorytetem dla pracowników. 

   
  Bycie managerem nie jest wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać. Manager musi nie tylko doskonale znać przedsiębiorstwo, jego cele, misje i wizję, ale również pracowników. Musi znać rynek i odpowiednio reagować na wszelkie zmiany, jakie zachodzą w rynku, a także współpracować z innymi osobami zarządzającymi przedsiębiorstwem i wszystkimi działami w firmie.
   
  Aby manager mógł możliwie jak najlepiej wykonywać swoje zadania i zarządzać, musi być autorytetem dla pracowników. W przeciwnym razie nie będzie wzbudzać respektu, nie będzie mógł skutecznie wpływać na decyzje i zachowania pracowników, ani też skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim w firmie.

  Dlatego tak ważne jest, aby osoba na stanowisku kierowniczym odpowiednio budowała swój wizerunek, świadomie prezentowała siebie i swoją pozycję w firmie. Ale jak budować autorytet managera?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  To pytanie nieustannie zadaje sobie wiele osób. Na szczęście, odpowiedzi znajdziemy wiele i każdy może wybrać sposób najbardziej dla siebie odpowiedni. Przede wszystkim jednak, manager wzbudzać będzie szacunek, jeśli posiada wiedzę i umiejętności w zakresie przedmiotu działalności firmy. Jeśli pracownicy będą mogli pytać o mniej lub bardziej podstawowe rzeczy i zawsze otrzymają profesjonalną, rzeczową odpowiedź, z pewnością będą postrzegać managera jako ważną postać w firmie. Ponadto, manager musi być osobą, która doskonale poradzi sobie z komunikowaniem się z innymi.
   
  Otwartość, wysoka kultura osobista, umiejętność prowadzenia rozmowy i wywierania wpływu na innych, a także znajomość pracowników, którzy pracują w firmie to jedne z podstawowych kwestii, jakie mają wpływ na sposób postrzegania managera.

  Za kluczową uważana jest również prezencja i osobowość. Tzw. twarda empatia, czyli umiejętność dostrzegania ludzi, ich potrzeb, ograniczeń i możliwości, ale również nie pozwalanie na to, by pracownik wykorzystywał współczucie i dobre serce kierownika mogą znacznie podnieść pozytywny odbiór managera przez innych pracowników. Warto od początku budować swój autorytet, aby być korzystnie postrzeganym przez innych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.