Jak często organizować szkolenia wyjazdowe

Edukacja zazwyczaj kojarzy nam się z kosztami i nie ma w tym nic dziwnego, w końcu zawsze musimy płacić za swoje lekcje.

5 lipca 2017
zdjęcie - Jak często organizować szkolenia wyjazdowe

Jeśli prowadzimy firmę i zależy nam żeby nasi pracownicy byli w pełni profesjonalistami, na bieżąco musimy ich doszkalać, poprawiać ich kompetencje, zwiększać ich wiedzę oraz robić to wszystko razem z nimi, w końcu jeśli ktoś będzie coś wykonywał niepoprawnie, sami będziemy mieć wtedy wystarczającą wiedzę żeby go poprawić i nauczyć.

Dobrym pomysłem na to mogą być wszelkiego rodzaju szkolenia wyjazdowe, które będą również formą rozrywki i jeśli zarządzamy naprawdę dużą firmą, nie będziemy przecież w stanie wysyłać wszystkich pracowników, ponieważ takie koszty byłyby już zbyt duże.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Zajęcia outdoorowe w formie teambuildingu są ciekawą atrakcją oraz sposobem na rozluźnienie swoich podwładnych, a dodatkowo mogą być to wyjazdy pracownicze, jednak musimy wiedzieć jak często warto takie szkolenia wykonywać, w końcu jeśli będziemy robić to ze średnią częstotliwością co miesiąc, przestaną być one dla wszystkich tak bardzo atrakcyjne, poza tym będziemy wtedy przeznaczać o wiele mniejszy budżet i sam wyjazd będzie o wiele mniej atrakcyjny.

Dużo lepszym pomysłem jest zorganizowanie szkolenia dla pięciu najlepszych pracowników, chociażby raz na pół roku i przeznaczyć na ten cel o wiele więcej pieniędzy, w końcu w ten sposób będziemy mogli wymyślić coś naprawdę ciekawego, dzięki czemu pracownicy przez cały czas będą starać się żeby znaleźć się w tej piątce najlepszych pracowników.

Niektórzy więc zapytają, czemu nie robić takiego szkolenia wyjazdowego dla pracowników raz do roku, w końcu jest to również stosunkowo krótki okres, a zaoszczędzimy więcej pieniędzy. Zastanówmy się jednak nad tą kwestią bardzo poważnie, a mianowicie jeśli sami coś planujemy i efekty mają być dopiero widoczne za rok, często z tego rezygnujemy, gdyż wydaje nam się, że jest to bardzo długi odcinek czasu. Sytuacja w przypadku połowy roku wygląda zupełnie inaczej, ponieważ jest to dużo krótszy okres, jednak wystarczający na odłożenie ciekawej kwoty.

Dodatkowo możemy zaplanować to w taki sposób, żebyśmy w zimę wyjeżdżali w góry na zimowiska, a w lato nad morze. W ten sposób wszelkie szkolenia na zewnątrz będą jeszcze ciekawszą alternatywą i propozycją dla wszystkich zainteresowanych, ponieważ zawsze będą mogli spodziewać się czegoś zupełnie nowego i sami wybrać w pewny sposób na jakie szkolenie chcą jechać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.