Jak efektywnie dysponować czasem w pracy?

Czasy kiedy szefowie byli władcami czasu swoich pracowników bezpowrotnie minęły. Obecnie coraz więcej firm w Polsce, idąc z duchem czasu, pozwala pracownikom na samodzielne dysponowanie swoim czasem pracy i realizowanie zadań w taki sposób jaki jest dla nich najwygodniejszy.

zdjęcie - (the_title())


Jak efektywnie dysponować czasem w pracy?

Czasy kiedy szefowie byli władcami czasu swoich pracowników bezpowrotnie minęły. Obecnie coraz więcej firm w Polsce, idąc z duchem czasu, pozwala pracownikom na samodzielne dysponowanie swoim czasem pracy i realizowanie zadań w taki sposób jaki jest dla nich najwygodniejszy.

Oczywiście przeciwnicy takiego podejścia podnoszą argument, że w ten sposób nie mamy kontroli na tym co robią nasi podwładni, ale z drugiej strony jeśli weźmiemy pod uwagę co jest sensem pracy, uświadomimy sobie że nie musimy takiej kontroli mieć.

W pracy chodzi przecież o efekty. A te z pewnością będą lepsze jeśli każdemu pozwolimy pracować w jego własnym tempie i realizować zadania w kolejności, która dla niego jest najwygodniejsza. Każdy świadomy dorosły człowiek sam najlepiej wie jak dysponować czasem w pracy. Jeśli jednak ktoś ma z tym kłopot, przydać się może szkolenie zarządzanie czasem bądź szkolenie project manager dla kierowników.

Znając zakres obowiązków i obowiązujące terminy ich zrealizowania każdy sam może decydować o tym w jaki sposób, w jakiej kolejności i w jakich interwałach czasowych doprowadzi dany projekt do końca. Jest to także wygodne i komfortowe z czysto ludzkiego punktu widzenia. Pracownik danego dnia może czuć się gorzej, mieć gorszy humor lub też ze względu na problemy rodzinne być niewyspany.

W takiej sytuacji branie się za niezwykle skomplikowane i rozbudowane projekty takiego dnia nie byłoby korzystne ni dla pracownika, ani dla jakości projektu. Tego dnia można zająć się mniej angażującymi i wymagającymi obowiązkami, a do realizacji większych projektów przystąpić kolejnego dnia, już jako wypoczęci i gotowi do pracy.

W ten sposób oprócz dużej efektywności pracy swoich podwładnych zyskujemy także ich lojalność. Docenią oni z pewnością taki sposób podejścia do nich i z pewnością będą szanować pracodawcę, dzięki czemu niwelujemy ryzyko częstych zmian kadrowych, które nie są pożądane i dobre dla żadnego przedsiębiorstwa.

Podczas planowania i dysponowania czasem pracy swoich podwładnych zawsze warto pamiętać, że nikt tak jak oni sami nie wie, w jakim trybie pracuje im się najlepiej.

Jeśli im zaufamy w tym zakresie możemy mieć pewność, że realizując zadania w naturalnym dla siebie trybie, dadzą z siebie maksimum swojej kreatywności i w pełni wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności na rzecz firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.