Jak efektywnie planować pracę?

Obecny styl życia zmusza człowieka do tego, aby pracował coraz więcej, często popadając w granicę absurdu i przekraczając swoje możliwości. Wszak czas to pieniąc, więc przynajmniej teoretycznie – jeżeli na pracę zawodową poświęci się więcej czasu, to efektem tego będzie większa ilość pieniędzy na koncie.

zdjęcie - (the_title())


Jak efektywnie planować pracę?

Obecny styl życia zmusza człowieka do tego, aby pracował coraz więcej, często popadając w granicę absurdu i przekraczając swoje możliwości. Wszak czas to pieniąc, więc przynajmniej teoretycznie - jeżeli na pracę zawodową poświęci się więcej czasu, to efektem tego będzie większa ilość pieniędzy na koncie.

Niestety, to nie zawsze tak działa, a często jest zupełnie odwrotnie, zwłaszcza wówczas, gdy wydłużanie czasu pracy zupełnie nie idzie w parze ze wzrostem efektywności. Istotnym elementem w tej układance jest zarządzanie czasem w pracy. Warto pomyśleć o szkoleniu, które podniesie kompetencje w tym temacie i da narzędzia do tego, by nie pracując dłużej, zwiększyć efektywność wykonywanej pracy.

Zarządzanie czasem szkolenie

Szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe, to doskonały pomysł na rozwój - pozwalają na zdobycie umiejętności pomocnych w poszerzaniu horyzontów zawodowych. Szkolenia z grubsza można podzielić na te dotyczące kompetencji miękkich jak i kompetencji twardych.

Szkolenie zarządzanie czasem czy też szkolenie stres w pracy, to jednostki edukacyjne dotyczące kompetencji miękkich. Jak zarządzać czasem w pracy? Chodzi o to, aby było przede wszystkim efektywnie. Kluczową rolę odgrywa dobre zaplanowanie obowiązków. Jeżeli zadania do wykonania otrzymają prawidłowe priorytety i zostaną odpowiednio rozdzielone w czasie, to już jest połowa sukcesu.

Czy zarządzanie czasem w pracy jest trudne?

Początkowo to zagadnienie może wydać się nieco skomplikowane, zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie podchodziły do wykonywania powierzonych zadań w sposób zorganizowany. Nie ma co się zniechęcać trudnymi początkami, wszak to praktyka czyni mistrza.

Chcąc pracować efektywniej należy wykonać kilka kroków, a pierwszym z nich niech będzie udział w szkoleniu z zarządzania czasem w pracy. Warto także korzystać ze zdobyczy technologicznych - na rynku nie brakuje różnego rodzaju aplikacji, dzięki którym można wspomóc organizację efektywnej pracy. Część z nich to programy zupełnie darmowe dostępne dla każdego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.