Jak kierować czasem w pracy?

Efektywne zarządzanie czasem może w dużym stopniu poprawić naszą wydajność w pracy. Często marnujemy go o wiele za dużo, w konsekwencji nie osiągamy postawionych nam celów lub zabieramy pracę do domu, co przekłada się na nasz komfort i wypoczynek.

zdjęcie - (the_title())


Jak kierować czasem w pracy?

Efektywne zarządzanie czasem może w dużym stopniu poprawić naszą wydajność w pracy. Często marnujemy go o wiele za dużo, w konsekwencji nie osiągamy postawionych nam celów lub zabieramy pracę do domu, co przekłada się na nasz komfort i wypoczynek. Jednak dysponowania czasem w pracy można się nauczyć, a efektywność poprawić wprowadzając zaledwie kilka zmian. Przyda się w tym szkolenie zarządzanie czasem bądź szkolenie project manager.

Ustalanie priorytetów

Ustalenie wykazu obowiązków oraz podział ich na odpowiednie grupy pozwoli na sprawne i efektywne wykonywanie zadań. Możesz posłużyć się Macierzą Eisenhowera czyli podziałem zadań na ważne i pilne, nieważne i pilne, ważne i niepilne oraz nieważne i niepilne.

Ułożone obowiązki wykonuje się w podanej czynności - ostatnia grupa (nieważne i niepilne) może zostać całkowicie wyeliminowana, jeśli nie wystarcza czasu. Jeśli chodzi o zarządzanie czasem szkolenia pozwolą także na poznanie innych metod segregacji obowiązków, które warto poznać i wdrożyć.

Skupienie na obowiązkach

Efektywne zarządzanie czasem to również odpowiednie podejście do wykonywania obowiązków. Skupienie na jednej, konkretnej czynności pozwoli Ci na szybsze wypełnienie poszczególnych obowiązków.

Ogranicz wszelkie "rozpraszacze", które mogą powodować brak efektywności. Warto zainteresować się metodą Pomodoro, która polega na wykonywaniu obowiązków w pełnym skupieniu przez określony czas (30-45minut), po którym następuje krótka przerwa. Takie dysponowanie czasem umożliwia maksymalizację efektywności oraz odpowiednią ilość odpoczynku.

Metody zarządzania czasem - jak je poznać?

Z pomocą przychodzi nam wiele firm edukacyjnych, które mają w swojej ofercie różne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania czasem. Jeśli chodzi o project management szkolenie nauczy nas tzw. podejścia projektowego, które opiera się na planowaniu wszystkich detali i czynności, jakie mają nas doprowadzić do osiągnięcia określonych rezultatów.

Narzędzia zarządzania projektami mają znaczenie także w efektywnym dysponowaniu czasem - szczegółowe ustalenie czynności, wraz z budżetem, czasem trwania oraz terminem ich zakończenia wypływa na nasz harmonogram pracy i może zwiększyć efektywność dysponowania godzinami roboczymi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.