Jak negocjować z klientem?

Rynek różnego rodzaju produktów oraz usług jest obecnie bardzo nasycony, jeśli nie przesycony. Oczywiście na niektóre usługi nadal panuje rosnące zapotrzebowanie, ale duża konkurencja sprawia, że trzeba naprawdę się postarać, aby zdobyć klienta.

zdjęcie - (the_title())


Jak negocjować z klientem?

Rynek różnego rodzaju produktów oraz usług jest obecnie bardzo nasycony, jeśli nie przesycony. Oczywiście na niektóre usługi nadal panuje rosnące zapotrzebowanie, ale duża konkurencja sprawia, że trzeba naprawdę się postarać, aby zdobyć klienta.

Jeszcze trudniejsze jest jego zatrzymanie, dlatego wszystkie firmy, bez względu na przedmiot swojej działalności powinny prowadzić odpowiednią politykę wobec potencjalnych klientów. Na pewno niezwykle ważne jest podejście pracownika, który jest odpowiedzialny za budowanie wizerunku firmy poprzez kontakt z klientami.

Z całą pewnością można stwierdzić, że sztuka negocjacji z klientem nie jest łatwa. Bardzo często w mniemaniu klienta, jakaś inna firma proponuje mu korzystniejsze warunki niż nasze. Naszym zadaniem jest udowodnienie klientowi, że to nasze warunki są atrakcyjniejsze. Czasami musimy zejść z ceny lub udzielić atrakcyjnego rabatu i postępujmy tak, jeżeli posiadamy taką możliwość.

Zbyt częste rabaty i promocje mogą jednak odnieść skutek odwrotny od zamierzonego. Dlaczego? Przede wszystkim mogą zbyt mocno obciążać firmę pod względem finansowym. Po drugie zaś, zbyt duże promocje mogą sprawić, że klient nie skorzysta z usług naszej firmy za normalne, zwyczajne ceny.

Warto więc uważać podczas negocjacji z klientem, aby nie przesadzić. Szkolenie dla handlowców to świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą w jakiś sposób poprawić swoją znajomość technik negocjacyjnych. Na pewno trzeba również zaznaczyć, że dzięki szkoleniom zwiększą się nasze kompetencje i kwalfikacje. Warto brać udział w szkoleniach i kursach, które są certyfikowane.

Wówczas mamy bowiem dowód udziału w szkoleniu. Wszelkie szkolenia oraz kursy powinny zostać poprowadzone przez należycie wykształconego i odpowiednio wyedukowanego szkoleniowca. Z tego względu dobrze by było starannie wybrać firmę szkoleniową.

Zapoznajmy się z informacjami zawartymi na stronie internetowej firmy szkoleniowej i przyjrzyjmy się dokładnie kadrze szkoleniowej, która dane szkolenie ma poprowadzić. Nie ulega wątpliwości, że bardzo dobrze byłoby również zaufać opiniom innych klientów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.