Jak odnaleźć się w zmiennej rzeczywistości?

Każdemu zależy na posiadaniu stabilnej sytuacji finansowej. Bez względu na to czy dążymy do niej pracując na etacie czy może zakładając własną firmę, musimy odnajdować się w zmiennej rzeczywistości, którą coraz częściej określa się mianem VUCA.

zdjęcie - (the_title())

Jak odnaleźć się w zmiennej rzeczywistości?

Każdemu zależy na posiadaniu stabilnej sytuacji finansowej. Bez względu na to czy dążymy do niej pracując na etacie czy może zakładając własną firmę, musimy odnajdować się w zmiennej rzeczywistości, którą coraz częściej określa się mianem VUCA. Rzeczywistość ta jest przede wszystkim bardzo zmienna.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Ciężko byłoby tak naprawdę wymienić wszystkie zmiany o charakterze globalnym, które mają wpływ na firmy, w których pracujemy. Zmienia się również rynek pracy, a także rynek dóbr oraz usług. Duża konkurencja oznacza konieczność wprowadzenia konkurencyjnych cen, co zawsze wiąże się z przymusem zwiększenia wydatków firmy.

Wprowadzenie konkurencyjnych cen nie jest bowiem gwarancją tego, że pojawią się klienci, którzy będą zainteresowani kupnem oferowanego przez nas produktu lub skorzystaniem z usługi. Na pewno warto pamiętać również o tym, że wykształcony i doświadczony pracownik jest na wagę złota. Jeżeli nie zaproponujemy mu odpowiednich warunków pracy i płacy, może się okazać, że odejdzie on do konkurencji.

Należałoby więc pamiętać o tym jak niezmiernie ważne jest wysyłanie pracowników na szkolenia, dzięki którym pokażemy im, że dbamy o ich rozwój. Warto byłoby wysłać pracownika na kurs, dzięki któremu dowie się on czym jest rzeczywistość vuca. Wiedza o tym ułatwi pracownikowi odnalezienie się w niej.

Menedżerowie oraz kierownicy jednostek pracowniczych również stają przed trudnym zadaniem. To oni muszą bowiem pomagać swoim podwładnym odnajdywać się w rzeczywistości vuca. Project manager szkolenia będą więc doskonałą propozycją dla wszystkich liderów. Świetnym pomysłem będą również szkolenia antystresowe.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na szkolenie z zarządzania projektami. Na szkoleniu zostaną omówienie kluczowe aspekty związane z zarządzaniem projektami wg. PMI: specyfika pracy projektowej, procesy i fazy w projekcie, kamienie milowe, komunikacja w projekcie, zarządzanie ryzykiem i struktura projektu.Zobacz też zarządzanie czasem szkolenie. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym działem szkoleń menadżerskich.

Umiejętność relaksowania się oraz radzenia sobie ze stresem jest w dzisiejszym świecie na wagę złota. Zmiany, zwłaszcza te nieprzewidywalne wiążą się bowiem ze wzrostem poczucia stresu u większości pracowników. Uregulowanie jego poziomu może pomóc w walce z jego negatywnymi konsekwencjami. Ponadto, pracownicy i liderzy odporni na stres mają większą szansę na odnalezienie się w świecie vuca.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.