Jak optymalizować straty w czasie szkolenia wyjazdowego

Codziennie musimy uczyć się optymalizować swój czas, zwłaszcza jeśli wymaga tego od nas nasza praca i życie zawodowe.

Gamma - Jak optymalizować straty w czasie szkolenia wyjazdowego

  Dokładnie tak samo wygląda moment szkolenia. Zasada jest prosta, jeśli nasz pracownik się uczy, nie pracuje, dopiero uczy się efektywniejszej pracy, więc jest to dla nas inwestycja, a jeśli są to szkolenia wyjazdowe, mogą trwać one nawet kilka dni, przez które nasi pracownicy mogli dalej zajmować się sprawami klientów.

  Warto więc zastanowić się w jaki sposób optymalizować czas szkolenia, dzięki czemu najważniejsza wiedza zostanie przekazana w jak najszybszy sposób, a dodatkowo będzie to wyjazd pracowniczy, na którym każdy będzie w stanie się rozerwać i odpocząć, lepiej poznając swoich współpracowników.

  Pierwsza zasada powinna być dla nas logiczna, a mianowicie zajęcia outdoorowe możemy organizować w bliskiej okolicy, jeśli nasza firma mieści się w dużym mieście, dobrym pomysłem może okazać się przykładowo wyjazd poza miasto i rezerwacja jakiegoś niewielkiego ośrodka w którym znajdują się również sale szkoleniowe.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

  Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

  Dodatkowo nie poświęcajmy całego dnia na rozrywki, w końcu jadąc rano w drogę która trwa godzinę, jesteśmy w stanie na 8 rano być na miejscu i od godziny 9 zacząć szkolenie. Nie ma również sensu by jedna sesja szkoleniowa trwała dłużej niż 8 godzin, ponieważ większość osób będzie tak zmęczona, że nie będzie w stanie przyjąć większej ilości wiedzy.

  Jeśli materiał jest tak obszerny, że musi zostać rozłożony na dwa dni, warto przykładowo czas od 17 wykorzystać na integrację i zabawę, zamiast przykładowo marnować na to cały dzień, dzięki czemu budżet firmy będzie mniej naruszony, szkolenie będzie miało bardzo zoptymalizowany czas, a dodatkowo cały materiał zostanie omówiony. Oczywiście na drugi dzień po szkoleniu, możemy śmiało wracać, w końcu są to szkolenia outdoorowe, a wyjazd firmowy jest czymś zupełnie innym, jednak śmiało można to pogodzić.

  Kolejnym krokiem jest dużo wcześniejszy kontakt z osobami i firmami które będą teambuilding dla nas organizować, gdyż wtedy będziemy mieć możliwość wglądu do planu szkolenia, a co za tym idzie, będziemy również mogli niektóre niepotrzebne kwestie omówić, lub nawet skrócić czas. Między innymi dlatego właśnie wszystko planować o wiele wcześniej, dzięki temu na sam koniec mamy o wiele większe pole manewru i możliwości optymalizacji czasu szkolenia wyjazdowego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.