Jak pokonać stres przed prezentacją biznesową?

Reakcje stresowe organizmu są jak najbardziej naturalną rzeczą: w końcu to one pozwoliły ludzkości przetrwać. Jednak w dzisiejszych, bezpiecznych czasach, stres może jednak utrudniać nie tylko codzienne życie, ale oddziaływać na naszą autoprezentację i to, w jaki sposób odbierają nas inni ludzie.

zdjęcie - (the_title())


  Reakcje stresowe organizmu są jak najbardziej naturalną rzeczą: w końcu to one pozwoliły ludzkości przetrwać. Jednak w dzisiejszych, bezpiecznych czasach, stres może jednak utrudniać nie tylko codzienne życie, ale oddziaływać na naszą autoprezentację i to, w jaki sposób odbierają nas inni ludzie. To dlatego pokonanie go w momencie, gdy stoimy przed ważną prezentacją biznesową jest tak ważne!

  Stres często jest wynikiem niskiej samooceny, braku pewności siebie i wiary we własną wiedzę i umiejętności. Oznacza to, że odpowiednie przygotowanie przed prezentacją może w dużym stopniu ograniczyć reakcje stresowe naszego organizmu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zdobądź umiejętności i narzędzia potrzebne do efektywnego zarządzania zespołem.Zobacz szkolenia:

  Z pewnością warto więc stworzyć plan prezentacji, który ograniczać się będzie do kilkunastu ogólnych punktów, kwestii, które musimy poruszyć w trakcie przemówienia. Dobrym sposobem będzie także przećwiczenie prezentacji bezpośrednio przed wydarzeniem firmowym: w gronie rodziny, przyjaciół lub po prostu przed lustrem.

  Nie możemy zapomnieć o odpowiednim podejściu! W końcu powiedzmy sobie szczerze: jeśli zapomnimy słowa, jeśli coś przekręcimy - świat się nie zawali. Wystarczy przeprosić, obrócić sytuację w żart, zareagować "po ludzku", co pozwoli na zjednanie sobie odbiorców: w końcu błędy popełnia każdy a przyznanie się do nich sprawi, że z pewnością nikt nie będzie miał ich nam za złe.

  Choć stres ma swoje źródło w naszej psychice, przemęczony organizm zdecydowanie gorzej radzi sobie z jego objawiamy. W końcu większa potliwość, szybsze bicie serca i naprężenie mięśni miało nas bronić przed sytuacjami zagrożenia życia: zdrowy organizm jest gotowy na tego typu zjawiska. Warto wiec bezpośrednio przed prezentacją wyciszyć się, zrelaksować, zadbać o dietę, aktywność fizyczną i odpowiednie nawodnienie organizmu.

  Choć nie ograniczy to reakcji stresowych, zdecydowanie lepiej będziemy mogli sobie z nim poradzić. A to bez wątpienia przełoży się na zdolność myślenia i szybkiej reakcji w trakcie trwania prezentacji oraz pozwoli skutecznie zapanować nad drżeniem rąk czy nerwami.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.