Jak prowadzić zespół pracowników?

Kierowanie pracami innych to wymagające zadanie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Nie polega ono jedynie na wydaniu plecenia i stałum nadzorowaniu, czy wszystko przebiega tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Chodzi przede wszystkim o to, żeby wyznaczyć cel i wskazać przybliżony czas jego realizacji oraz najważniejsze elementy projektu, jakie muszą się w nim zawierać.
   
  Kierowanie pracami innych to wymagające zadanie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Nie polega ono jedynie na wydaniu plecenia i stałum nadzorowaniu, czy wszystko przebiega tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Chodzi przede wszystkim o to, żeby wyznaczyć cel i wskazać przybliżony czas jego realizacji oraz najważniejsze elementy projektu, jakie muszą się w nim zawierać.

  Na pierwszy rzut oka wydaje się to za mało, jednak pewna swoboda w działaniach potrzebna jest pracownikom, żeby byli oni w stanie wypracować własną, wewnętrzną dynamikę. Nie zawsze jest to łatwe czy oczywiste zadanie, zwłaszcza, gdy ściera się ze sobą wiele różnych charakterów, jednak konieczne dla stworzenia dobrze zgranego zespołu.

  Pracowników można wysłać na obozy integracyjne, które pomogą im zrozumieć siebie nawzajem albo też szkolenia. Prawdziwe zarządzanie zespołem bowiem to połączenie doświadczenia, otwartości i wiedzy, która pozwala na właściwe wypełnianie powierzonych obowiązków. Dopiero ich zbilansowanie daje rezultaty przedkładające się na efektywność pracy grupy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zobacz nasze szkolenia.
  Jak prawidłowo oceniać pracowników? Czy przywództwa można się nauczyć? Jak zostać charyzmatycznym liderem? Jak budować zaangażowanie w firmie?

  Zapraszamy.

  Nie należy przy tym zapominać, że swoboda nie jest jednoznaczna z pozostawieniem zespołu samemu sobie. Określenie celu, podanie ram czasowych i budżetu to początek, po nim następuje nadzorowanie prac, wtrącanie się, kiedy pracownicy zaczynają nadmiernie odbiegać od wytycznych dostarczonych przez klientów oraz rozwiązywanie konfliktów, które pojawią się na którymś etapie realizowania projektu.

  Jest to najbardziej naturalny sposób, wspomagany przez liczne teorie z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem i grupą ludzi, którzy muszą pracować nad jednym zadaniem i wykonywać określone zadania w obrębie danego zlecenia. Osoba, która sprawuje opiekę nad taką grupą, powinna wykazywać się cierpliwością, zdecydowaniem i dobrymi umiejętnościami komunikacyjnymi, gdyż to one stanowią największy atut.

  Ujawnia się to szczególnie wyraźnie w czasie kontaktów z klientem i precyzowaniu warunków zlecenia. Na tym etapie może dojść do największych pomyłek i podawania mylnie interpretowanych informacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.