Jak radzić sobie z brakiem komunikacji w firmie?

Brak skutecznej komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa to niewątpliwie bardzo istotny problem. Komunikacja w firmie występuje na dwóch płaszczyznach. Można wyróżnić komunikację poziomą oraz komunikację pionową.

zdjęcie - (the_title())


Jak radzić sobie z brakiem komunikacji w firmie?

Brak skutecznej komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa to niewątpliwie bardzo istotny problem. Komunikacja w firmie występuje na dwóch płaszczyznach. Można wyróżnić komunikację poziomą oraz komunikację pionową. Pozioma jest wówczas jak komunikat przesyłają sobie osoby zatrudnione na podobnych stanowiskach, natomiast komunikacja pionowa zachodzi pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

Identyfikacja problemu

Żadnemu kryzysowi nie da się zaradzić, jeżeli nie zostanie on wcześniej wykryty. Podobnie jest z zaburzeniami komunikacyjnymi wewnątrz przedsiębiorstwa. Z pozoru może się wydawać, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, jednak z jakiś powodów projekt za projektem okazuje się porażką.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

W pierwszej chwili można się spodziewać, że wynika to z braku kompetencji poszczególnych członków zespołu. Jednak po głębszej analizie można dojść do wniosku, że osoby te posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności by doskonale realizować zadania wyznaczone w projekcie, a dotychczasowe problemy wynikają z braku efektywnej komunikacji wewnątrz zespołu.

Co zrobić aby komunikacja była efektywna?

W firmie warto przede wszystkim postawić na otwartą komunikację. Wszystkie osoby biorące udział w procesie komunikacji muszą wiedzieć jak to robić. Warto zorganizować specjalistyczne szkolenie dla pracowników, ponieważ wiele osób ma problem ze skuteczną komunikacją interpersonalną.

Szkolenie komunikacja wewnętrzna w firmie to świetny sposób na to aby pracownicy lepiej się poznali oraz nabyli umiejętności, które przydadzą się im w codziennej pracy. Takie szkolenie może mieć charakter zamknięty, wówczas cały jego program zostanie dostosowany do potrzeb konkretnego zakładu pracy.

Szkolenie z komunikacji w zespole przynosi bardzo dobre efekty. Pracownicy uczą się jak prawidłowo należy formułować komunikat aby był on odebrany zgodnie z intencją nadawcy oraz co zrobić by niwelować pojawiające się szumy komunikacyjne. Otwarta komunikacja to droga do sukcesu w realizacji każdego projektu, niezależnie od jego rozmiarów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.