Jak rozpoznawać stres u swoich pracowników?

Stres jedynie do pewnego stopnia jest zjawiskiem pożądanym, później zaś wpływa bardzo negatywnie na danego pracownika, jak w efekcie i na cały zespół – o tym wie każdy pracodawca. Niemniej jednak nieraz trudno jest nam zauważyć początki złej atmosfery kreowanej przez stres.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozpoznawać stres u swoich pracowników?

Stres jedynie do pewnego stopnia jest zjawiskiem pożądanym, później zaś wpływa bardzo negatywnie na danego pracownika, jak w efekcie i na cały zespół - o tym wie każdy pracodawca.

Niemniej jednak nieraz trudno jest nam zauważyć początki złej atmosfery kreowanej przez stres. Kiedy już rozpoznajemy negatywne działanie stresu, okazuje się nieraz, ze cały projekt leży, a zespół jest wzajemnie skłócony. Słowem - jest za późno. Jak zatem na czas rozpoznawać stres u swoich pracowników?

Pierwsze oznaki stresu

Generalnie rzecz ujmując stres da się wyłapać na dość wczesnym etapie, niemniej jednak trzeba być bardzo czujnym. Pracownik pod wpływem stresu zmienia nieraz swoje decyzje, staje się mniej racjonalny, inaczej się zachowuje, rzadziej się śmieje, nie podejmuje już tak ochoczo ryzyka.

Ponadto można zauważyć pewne zmiany w wyglądzie - dana osoba mniej o siebie dba, może nosić bardziej krzykliwe stroje, widoczne jest zmęczenie na twarzy. Jednak to wszystko są bardzo subtelne sygnały.

Szkolenie stres w pracy

Wiadomo, że tutaj nie omówimy na szybko wszelkich oznak stresu. Niemniej jednak na odpowiednim szkoleniu takie tematy nie tylko zostaną dogłębnie przeanalizowane, lecz również zostaną przedstawione konkretne rozwiązania danego problemu.

Jako szefowie po takim szkoleniu będziemy wiedzieć, kiedy coś się zaczyna dziać, co należy zmienić w funkcjonowaniu firmy, aby temu zapobiegać, jak rozwiązać bieżący problem.

Szkolenia ze stresu dla pracodawcy

Warto jeszcze wybrać się na zarządzanie stresem szkolenie. Na nim dowiemy się, w jaki sposób możemy tworzyć w firmie atmosferę zdrowego stresu a jak eliminować jego nadmiar, który już nie będzie dobrze działał. Ponadto dowiemy się, jakie działania pomogą nam zapobiegać powstawaniu nadmiernego stresu - okazuje się, że np. dużą rolę ma tutaj odpowiedni dobór ludzi na stanowiska.

Dobrze jest także pamiętać, że jako szefowie także jesteśmy narażeni na całkiem spory stres. Dlatego też warto także zainwestować w radzenie sobie ze stresem szkolenie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.