Jak wybrać najlepszy system zarządzania projektami?

Wybór narzędzi, które mają ułatwić zarządzanie projektami w firmie, jest obecnie niezmiernie szeroki. Czasami naprawdę ciężko się zdecydować, który z nich wybrać, zwłaszcza, że często posiadają one bardzo zbliżone funkcjonalności.

Gamma - Jak wybrać najlepszy system zarządzania projektami?


Jak wybrać najlepszy system zarządzania projektami?

Wybór narzędzi, które mają ułatwić zarządzanie projektami w firmie, jest obecnie niezmiernie szeroki. Czasami naprawdę ciężko się zdecydować, który z nich wybrać, zwłaszcza, że często posiadają one bardzo zbliżone funkcjonalności. Zwinne zarządzanie wymaga jednak posiadania odpowiednich narzędzi.

Bez nich niezwykle trudno jest efektywnie pracować, nie wspominając nawet o właściwym zarządzaniu projektami w przedsiębiorstwie. Szkolenie project management pozwoli dowiedzieć się wielu ciekawostek w tym temacie, między innymi tego, jakie aspekty systemu do zarządzania projektami warto wziąć pod uwagę w procesie wyboru odpowiedniego oprogramowania.

Project management szkolenia - czego można się na nich dowiedzieć?

Szkolenia dla kierowników to propozycja, z którą powinien zapoznać się każdy człowiek pracujący na szczeblu kierowniczym, zwłaszcza jeżeli zależy mu na efektywnym rozwoju kariery zawodowej. Osoby na kierowniczych stanowiskach odpowiadają za realizację projektów. Projekty wykonywane są przez zespół pracowników.

Prócz umiejętnego zarządzania czasem trzeba też umieć zarządzać ludźmi oraz trzeba cały czas być na bieżąco z tym, na jakim etapie jest wykonywany obecnie projekt. Pomóc w tym może odpowiednie narzędzie bądź metodologia do zarządzania projektami, które poznać możemy podczas agile szkolenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając program zarządzający projektami?

Jako, że zarządzając projektami, dobrze jest się trzymać jednego programu, to trzeba się postarać o to, aby wybór był właściwy. Na jakie pytania warto sobie odpowiedzieć? Jest ich kilka.

Między innymi takie, czy program ma być darmowy czy płatny, czy musi posiadać polską wersję językową czy też wszyscy członkowie zespołu na tyle biegle posługują się językiem obcym, że wystarczy wersja anglojęzyczna oraz jedno z najważniejszych - jakie funkcjonalności musi posiadać program.

Ogólne wytyczne będą zbliżone, jednak inne narzędzie do zarządzania projektami sprawdzi się w niewielkiej firmie, a inne gdy nad danym projektem pracuje kilkanaście osób, które na bieżąco muszą ustalać zadania pomiędzy sobą.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.