Jak wygląda skuteczna rekrutacja handlowców?

Handlowiec – dzisiaj to pojęcie określa osobę szeroko zajmującą się sprzedażą. Ich obecność w firmie jest szczególnie istotna, bowiem dzięki nim zasadniczo dochodzi do sprzedaży, co przecież jest istotą każdej firmy.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda skuteczna rekrutacja handlowców?

Handlowiec - dzisiaj to pojęcie określa osobę szeroko zajmującą się sprzedażą. Ich obecność w firmie jest szczególnie istotna, bowiem dzięki nim zasadniczo dochodzi do sprzedaży, co przecież jest istotą każdej firmy.

Warto jeszcze zaznaczyć, że handlowcami mogą być osoby zarówno zajmujące się bezpośrednią sprzedażą, jak i osoby funkcjonujące raczej w systemach reklamy. Niemniej jednak przejdźmy do meritum a mianowicie do tego, jak wygląda skuteczna rekrutacja handlowców?

Etap pierwszy - rozmowy kwalifikacyjne

Na początek oczywiście zajmijmy się najbardziej klasyczną rekrutacją a mianowicie po prostu procesem rekrutacyjnym. Czy tu na coś powinniśmy zwrócić uwagę? Oczywiście, że tak. Pamiętajmy przede wszystkim, że brak doświadczenia nie oznacza od razu, że nie ma szansy zatrudniać takiej osoby.

Ponadto kwalifikacje nie zawsze są najlepszym wyznacznikiem - paradoksalnie czasem osoby z bardzo wysokimi kwalifikacjami mogą nie pasować do naszego zespołu pod kątem swojego charakteru. Słowem należy umiejętnie zachować równowagę pomiędzy kwalifikacjami danego kandydata a jego zachowaniem i wiarą w siebie i w sukces.

Warto naprawdę się przyłożyć do procesu rekrutacji i zatrudnić tam osoby, które się specjalizują w danym zakresie. Inaczej niestety szybko odkryjemy że zatrudniliśmy niewłaściwe osoby. Na jedną kwestię jeszcze trzeba zwrócić uwagę - mianowicie chodzi tu o to, aby zawsze także myśleć, czy danego kandydata da się niejako podszlifować szkoleniem.

Czasem widzimy bowiem, że ktoś ma naprawdę talent a brak mu trochę umiejętności. Pamiętajmy, że zasadniczo te można w miarę spokojnie nadrobić.

Szkolenie dla handlowców - ważny etap po rekrutacji

No właśnie - warto potem zainwestować w szkolenia dla handlowców - to niejako wstępny etap rekrutacji. W ten sposób bowiem mamy szansę uzyskać naprawdę świetnych pracowników. Dobrą motywacja dzisiaj jest także obietnica - oczywiście dotrzymywana - innych szkoleń jak szkolenia negocjacje pod warunkiem osiągnięcia jakiś wyników czy przepracowania jakiegoś czasu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.