Jak zadbać o dobrą atmosferę w firmie?

Odpowiednia atmosfera w firmie jest bardzo ważna. Nikt nie lubi bowiem pracować w stresujących warunkach. Poza tym praca w nerwach i stresie może niekorzystnie odbić się na wizerunku oraz zyskach firmy. W praktyce trudno jednak sprawić, aby pracownicy byli wobec siebie mili i pomocni. Rywalizacja o awans i wyższe zarobki często sprawia, że pracownicy są wobec siebie nieufni i podejrzliwi. Niestety nie sprzyja to budowaniu pozytywnych relacji. 

   
  Odpowiednia atmosfera w firmie jest bardzo ważna. Nikt nie lubi bowiem pracować w stresujących warunkach. Poza tym praca w nerwach i stresie może niekorzystnie odbić się na wizerunku oraz zyskach firmy. W praktyce trudno jednak sprawić, aby pracownicy byli wobec siebie mili i pomocni.

  Rywalizacja o awans i wyższe zarobki często sprawia, że pracownicy są wobec siebie nieufni i podejrzliwi. Niestety nie sprzyja to budowaniu pozytywnych relacji. Co więc zrobić aby atmosfera w firmie była dobra?
   
  Dobrym rozwiązaniem, na które decyduje się większość firm są są spotkania integracyjne. Organizowane są w celu poprawienia relacji między pracownikami. Często też mają na celu poprawę wizerunku firmy w oczach pracowników. Wybór miejsca i czas trwania takiego spotkania jest uzależniony od wielu czynników takich jak fundusze firmy czy ilość pracowników, która ma wziąć udział w takim spotkaniu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

  Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

  Na etapie organizacji warto wziąć pod uwagę sugestie pracowników odnośnie miejsca takiego spotkania. Dobrym pomysłem na spotkanie integracyjne może być impreza pracownicza w klubie. To świetne rozwiązanie zwłaszcza, jeżeli zatrudniamy głównie młodych pracowników. Możemy wynająć salę w klubie oraz didżeja.

  Dodatkowym atutem takiej imprezy będzie zapewnienie pracownikom napojów i przekąsek. Bardziej spokojną alternatywą dla głośnej imprezy klubowej może być na przykład wspólna wycieczka za miasto. Koszt takiej wyprawy nie jest zbyt duży, a na łonie natury można zorganizować miły piknik lub urządzić grilla. Odpoczynek z dala od zgiełku miasta pozwoli pracownikom na wyciszenie się i wspólną kontemplację przyrody.
   
  Spotkania integracyjne można również przeprowadzać w czasie pracy, jeżeli nie koliduje to z obowiązkami służbowymi. Krótkie spotkanie pracowników można zorganizować w pokoju socjalnym, gdzie przy przekąskach pracownicy będą mogli przedyskutować swoje pomysły na poprawienie swoich wzajemnych relacji. Takie chwilowe oderwanie od pracy wpływa również pozytywnie na nastawienie pracowników do dalszego wykonywania swoich obowiązków.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.