Jakich umiejętności wymaga się od menedżerów?

Menedżer to bardzo ważna osoba w firmie, pełniąca ważne zadania i nawet niejako dbająca o to, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Jednak tak dokładniej rzecz ujmując – jakich umiejętności wymaga się od menedżerów? Co taka osoba musi wiedzieć, aby dobrze pełnić swoje funkcje?

zdjęcie - (the_title())


Jakich umiejętności wymaga się od menedżerów?

Menedżer to bardzo ważna osoba w firmie, pełniąca ważne zadania i nawet niejako dbająca o to, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Jednak tak dokładniej rzecz ujmując - jakich umiejętności wymaga się od menedżerów? Co taka osoba musi wiedzieć, aby dobrze pełnić swoje funkcje?

Wiedza - to podstawa

No właśnie - należy zacząć od najbardziej podstawowej sprawy, a mianowicie od tego, że menedżer musi mieć wiedzę na temat tego, czym kieruje. Warto tu podkreślić, że bardzo często program studiów nie obejmuje już takiej wiedzy, dlatego też należy zainwestować w odpowiednie szkolenie project manager. O co tu dokładniej chodzi?

Wyobraźmy sobie menedżera zarządzającego procesem reklamy w przedsiębiorstwie sprzedającym kosmetyki. Oczywiście obok oczywistej wiedzy na temat reklamy oraz generalnie biznesu, ekonomii i tego, jak działa rynek, taka osoba musi zdobyć choć minimalną wiedzę o procesie wytwarzanych kosmetyków, od tego, jak różnią się klienci tej branży itp.

Umiejętności miękkie - niezwykle istotne

Warto jednak wiedzieć, że menedżer nie może tylko i wyłącznie po prostu zajmować się twardą stroną biznesu - powinien on także posiadać szeroko rozwinięte umiejętności miękkie - w tym pomogą na pewno przeróżne project management szkolenia. Wiele osób zapyta teraz zapewne, jakim cudem szkolenia z zarządzania projektem mają pomóc w rozwinięciu kompetencji miękkich.

Otóż, aby zarządzać projektem trzeba na pewno umieć dobrze do niego dobrać poszczególnych pracowników. Oznacza to, że trzeba wiedzieć, kto gdzie się sprawdzi, jaki typ osobowości ma, na jakim miejscu w grupie będzie najlepszy. Dalej taki menedżer musi mieć umiejętności przywódcze.

W końcu zarządza grupą ludzi czy projektem. Ergo powinien cieszyć się autorytetem, wiedzieć, jak należy sie ubrać, umieć się wypowiadać, znać mowę ciała itp. Warto jeszcze podkreślić umiejętności negocjacyjne - w końcu menedżer jest pewnym buforem pomiędzy pracownikami a zarządem. Co więcej jest to osoba, która nie raz będzie negocjować coś z partnerami biznesowymi...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.