Jakie narzędzia pomagają w planowaniu czasu pracy?

Polska jest jednym z krajów, w którym tydzień pracy ma najwięcej godzin. Pełny etat to osiem godzin w ciągu dnia, co daje czterdzieści godzin pracy na przestrzeni całego tygodnia. Dla wielu osób taki wymiar pracy istnieje jedynie na papierze.

zdjęcie - (the_title())


Jakie narzędzia pomagają w planowaniu czasu pracy?

Polska jest jednym z krajów, w którym tydzień pracy ma najwięcej godzin. Pełny etat to osiem godzin w ciągu dnia, co daje czterdzieści godzin pracy na przestrzeni całego tygodnia.

Dla wielu osób taki wymiar pracy istnieje jedynie na papierze. Natłok obowiązków powoduje, że zadania zaczynają zalegać, a wówczas najlepszym rozwiązaniem wydają się nadgodziny spędzone za biurkiem.

Czy faktycznie jest to najlepsze z dostępnych rozwiązań? Może warto zatrzymać się choć na chwilę i przeanalizować sposób pracy? Warto zadać sobie kilka pytań, między innymi to dotyczące efektywności wykonywanych obowiązków.

Co zmniejsza efektywność w pracy?

Czynników, które negatywnie mogą wpływać na efektywność wykonywanych obowiązków może być przynajmniej kilka. Jedną z bardziej rozpowszechnionych przyczyn jest zła organizacja pracy, na którą składa się chociażby niewłaściwa priorytetyzacja zadań i brak umiejętności delegowania obowiązków na współpracowników.

Na szczęście nie trzeba od razu załamywać rąk i skazywać się na wieczną porażkę. Efektywnego sposobu zarządzania czasem w pracy, podobnie jak i wielu innych rzeczy można się po prostu nauczyć. Jak to zrobić? Można albo samodzielnie studiować dostępne źródła, albo też można zapisać się na odpowiednie szkolenia. Szkolenie zarządzanie czasem czy szkolenie stres w pracy to niektóre propozycje spośród obszernego katalogu szkoleń, jaki jest dostępny na rynku.

Narzędzia zwiększające skuteczność planowania pracy

Obecnie na rynku aplikacji dostępnych jest cały ogrom zupełnie darmowych programów, dzięki którym planowanie zadań do wykonania w pracy staje się łatwe i przyjemne. W większości przypadków programy te działają w taki sposób, że najpierw spisuje się wszystkie zadania do wykonania w określonym przedziale czasowym, następnie nadaje się im priorytety oraz wskazuje konkretną godzinę na ich wykonie.

Jeżeli zadanie nie zostanie w programie oznaczone jako wykonane, to program będzie o nim przypominał do skutku. Dzięki dostępnym statystykom można obserwować jak na przestrzeni czasu zmienia się wydajność własnej pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.