Jakie są innowacyjne metody zarządzania projektami?

Zarządzanie projektami to stanowczo sprawa, w którą jak najbardziej należy inwestować – wie o tym praktycznie każdy szef czy kierownik w firmie. Konkretniej zaś istotne jest to, jak bardzo sięgamy po innowacyjne rozwiązania oraz dbamy o właściwą koordynację działań.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są innowacyjne metody zarządzania projektami?

Zarządzanie projektami to stanowczo sprawa, w którą jak najbardziej należy inwestować - wie o tym praktycznie każdy szef czy kierownik w firmie. Konkretniej zaś istotne jest to, jak bardzo sięgamy po innowacyjne rozwiązania oraz dbamy o właściwą koordynację działań. No właśnie - jak w zasadzie prezentują się takie innowacyjne metody zarządzania projektami? Czy szkolenie agile project management foundation nauczy nas tych metod?

Dawna szkoła

Żeby poruszyć zagadnienie pewnych innowacji, musimy na początek w ogóle orientować się, jak to było kiedyś. W tym celu warto przypomnieć pewne schematy, które obowiązywały dawniej. A mianowicie przede wszystkim dawniej kierownik miał być autorytarny - zasadniczo to on decydował o wszystkim sam, sam rozdzielał zadania, mówił, kto gdzie się sprawdzi itp. To jednak nie wszystko.

Taki kierownik bowiem także dość sztywno zarządzał projektem. Kiedy raz na początku został określony już pewien podział zadań i organizacja pracy, to niespecjalnie było to później modyfikowane. Czy to się sprawdzało? Kiedyś tak i trzeba podkreślić również to, o czym mówią szkolenia biznesowe Warszawa - taki model w pewnych grupach sprawdza się i do dzisiaj.

Innowacyjne metody zarządzania projektami

Jakie jednak bardziej nowoczesne formy pracy z ludźmi wspominane są przez project management szkolenia? Przede wszystkim dzisiaj nic już nie jest tak sztywne. Zasadniczo kierownik pełni rolę bardziej demokratyczną, a w niektórych przypadkach może być nawet osobą niespecjalnie ingerującą w działania zespołu.

Ponadto duży nacisk jest kładziony obecnie na strategiczne zarządzanie projektami, czyli mówiąc inaczej na rolę zarządu w kształtowaniu się firmy. Tutaj szczególnie istotne jest zaś to, aby istniał pełen przepływ informacji i aby cele danego zespołu nie były bardzo szczegółowe, powinny być natomiast rozbite na konkretne, ale zasadniczo dość małe zadania.

Chodzi bowiem o to, że dzisiaj naprawdę często zmieniają się pewne warunki - przychodzą nowi inwestorzy, starzy rezygnują itp. Zasadniczo jednak nie może być też tak, że tylko czekamy na zmieniające się warunki, nic nie robiąc...Dlatego też taką rolę odgrywają project management szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.