Jakie są podstawy negocjacji?

Negocjacje to szczególny sposób prowadzenia dialogu, który ma na celu przede wszystkim osiągnięcie oczekiwanych efektów. Charakterystyczne dla procesu negocjacji jest to, że obie strony pragną osiągnąć swój własny cel, który zwykle nie jest ze sobą zbieżny.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są podstawy negocjacji?

Negocjacje to szczególny sposób prowadzenia dialogu, który ma na celu przede wszystkim osiągnięcie oczekiwanych efektów. Charakterystyczne dla procesu negocjacji jest to, że obie strony pragną osiągnąć swój własny cel, który zwykle nie jest ze sobą zbieżny. By dojść do porozumienia potrzebne są przekonujące argumenty, rozsądne rozwiązania, a także kompromis.

Negocjacje to dialog, z którego korzystamy najczęściej w procesie zakupu i sprzedaży. Nawet w sposób nieświadomy stajemy się stroną w negocjacjach, które prowadzą z nami sprzedawcy, oferujący nam swoje towary czy usługi.

Jednak ich umiejętności i doświadczenie w tym zakresie są znacznie wyższe przede wszystkim dlatego, że uczęszczają oni na regularne szkolenia dla handlowców. Podczas takich szkoleń omawiane są fazy negocjacji, a także omawiane są skuteczne sposoby dochodzenia do swojego celu. Co więc jest podstawą dla prowadzenia negocjacji?

Podstawy negocjacji to przede wszystkim dialog, który musi odbywać się pomiędzy dwoma stronami. Bez tego dialogu negocjacje nie są możliwe. Ponadto, warto znać wszystkie fazy negocjacji, które pozwalają nam na określenie, w jakim miejscu negocjacji znajdujemy się, a także jak przygotowany do rozmowy jest nasz przeciwnik.

Należy bowiem pamiętać, że skuteczne negocjacje to takie, do których jesteśmy dobrze przygotowani. Musimy zatem poznać preferencje i oczekiwania osoby, z którą prowadzimy ten dialog. Wiedzą o tym doskonale osoby, które odbyły szkolenia dla handlowców. Swoją wiedzę wykorzystują zaś na co dzień, przy niemal każdej próbie prowadzenia rozmów ze swoimi klientami.

Trzeba przy tym pamiętać, że to własnie szkolenia negocjacje czynią tak profesjonalnymi i skutecznymi. Jeśli więc zależy nam na skutecznym negocjowaniu i wypracowaniu dla siebie oczekiwanych efektów, powinniśmy dowiedzieć się możliwie jak najwięcej na temat negocjowania i skutecznego wypracowywania celów. Z tego korzystają również sprzedawcy i handlowcy, dla których negocjowanie to jedne z najczęściej wykorzystywanych metod sprzedażowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.