Kiedy oddelegować pracę pracownikom?

Aby firma mogła się rozwijać, to trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest dobry biznes plan. Drugi, to wykształcona i profesjonalna kadra pracownicza, której można w pełni zaufać. Trzeci warunek, to praca – wytężona praca.

zdjęcie - (the_title())


Kiedy oddelegować pracę pracownikom?

Aby firma mogła się rozwijać, to trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest dobry biznes plan. Drugi, to wykształcona i profesjonalna kadra pracownicza, której można w pełni zaufać. Trzeci warunek, to praca - wytężona praca.

Jednak pracować też trzeba mądrze. Im bardziej firma będzie się rozrastać, tym szef będzie miał więcej obowiązków na swoich barkach. Po czasie, może doprowadzić się do zmęczenia zawodowego lub też w porę może oddelegować niektóre swoje obowiązki pracownikom. Na co zwrócić uwagę podczas planowania i realizacji takiego procesu?

Oddelegowanie zadań pracownikom

Kiedy należy pomyśleć o tym, aby ze swoich barków przynajmniej częściowo ściągnąć ciężar obowiązków firmowych? Na pewno warto o tym pomyśleć, gdy tych obowiązków pojawia się zbyt wiele i praca przestaje być komfortowa.

Oczywiście, oddelegowanie obowiązków na pracowników powinno być procesem w pełni przemyślanym. Pracownik powinien otrzymać tyle obowiązków, aby praca wciąż była komfortowa. Jeżeli na kogoś spadnie zbyt duża ilość obowiązków, to może skończyć się na tym, że będzie pracował mało wydajnie, a część obowiązków będzie zaniedbywana.

Komu jakie obowiązki?

Przy oddelegowaniu obowiązków warto wziąć pod uwagę wagę obowiązków oraz predyspozycje konkretnych osób. Otrzymanie obowiązków, którymi zajmował się wcześniej szef, to spore wyróżnienie. Jednak nie każdy będzie na to gotowy.

Sprawę trzeba dokładnie przemyśleć, aby przyniosła spodziewane korzyści. Warto przejść project manager szkolenia. Można się podczas procesu szkoleniowego dowiedzieć, w jaki sposób dzielić obowiązki w firmie i które z nich można przekazać pracownikom niższego szczebla. Otwarte szkolenie project manager dostępne jest dla wszystkich zainteresowanych osób.

Warto wysłać na nie także swoich pracowników, zwłaszcza tych, którzy w przyszłości będą zajmować się procesem realizacji projektów i nadzorem nad zespołem pracowników. Szkolenie zawodowe to wciąż najbardziej efektywny sposób na poszerzenie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.