Kierowanie zespołem – podstawowe założenia

W pracy zespołowej niezmiernie ważny jest właściwy podział obowiązków. Jeżeli każda z zatrudnionych osób nie będzie miała jasnego obrazu tego, co i w jakim czasie powinna wykonywać, to szybko wkradnie się chaos i łamane będą kolejne terminy. Oprócz jasnego podziału obowiązków niezmiernie istotną kwestią jest również wypracowanie efektywnych kanałów komunikacyjnych, które umożliwia przekazywanie informacji na temat projektu wszystkim zainteresowanym stronom. Nad właściwą pracą zespołu powinien czuwać doświadczony manager.

   
  W pracy zespołowej niezmiernie ważny jest właściwy podział obowiązków. Jeżeli każda z zatrudnionych osób nie będzie miała jasnego obrazu tego, co i w jakim czasie powinna wykonywać, to szybko wkradnie się chaos i łamane będą kolejne terminy. Oprócz jasnego podziału obowiązków niezmiernie istotną kwestią jest również wypracowanie efektywnych kanałów komunikacyjnych, które umożliwia przekazywanie informacji na temat projektu wszystkim zainteresowanym stronom.
   
  Nad właściwą pracą zespołu powinien czuwać doświadczony manager. Co pewien czas organizowane są szkolenia warsztatowe, na których kadra managerska może podnosić swoje umiejętności. Dzięki nieustannemu rozwojowi kierowanie zespołem będzie efektywne.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Zasady kierowania zespołem

  Można próbować wymyślać własne strategie zarządzania grupą ludzi, jednak o wiele bardziej pewne będzie zastosowanie się do istniejących zasad, które przynajmniej w ogólnym stopniu określają podstawy kierowania ludźmi.

  Należy pamiętać, że każdy manager powinien przede wszystkim zapracować sobie na autorytet wśród pracowników. Jeżeli takiego autorytetu zabraknie, to ciężko będzie wyegzekwować od pracowników efektywne wykonywanie obowiązków. Można wyobrazić sobie taki przykład - manager wymaga aby wszyscy przychodzili na czas, nie toleruje spóźnień - tymczasem sam ciągle się spóźnia lub wychodzi z pracy wcześniej. Z pewnością nie zyska on szacunku wśród pracowników - wręcz przeciwnie, będą oni wykorzystywali każdą możliwość do tego, aby nagiąć istniejące reguły.

  Komunikacja, podział obowiązków i system motywowania

  Chcąc osiągnąć sukces w realizacji projektu, należy przede wszystkim jasno określić podział obowiązków. Aby było to możliwe, w zespole musi panować bezproblemowa komunikacja. Warto korzystać z oprogramowania do zarządzania projektami, które znacznie ułatwia komunikację w zakresie realizowanych zadań bądź wybrać się na szkolenie agile foundation.

  Nie można także zapominać o regularnym motywowaniu pracowników do efektywnego wykonywania obowiązków - wypalenie od czasu do czasu dotyka każdego i by nie pojawiła się stagnacja, należy nieustannie podtrzymywać zaangażowanie pracowników na wysokim poziomie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.