Kto powinien korzystać z metodologii agile?

XXI wiek to prawdziwy wysyp przeróżnych teorii i pomysłów biznesowych. Jednak jedna z tych idei zdecydowanie zasługuje na pełne uznanie – mowa tu oczywiście o metodologii agile. Na czym w zasadzie ona polega? Kto może na niej skorzystać? Jak ją wprowadzić do firmy?

zdjęcie - (the_title())


Kto powinien korzystać z metodologii agile?

XXI wiek to prawdziwy wysyp przeróżnych teorii i pomysłów biznesowych. Jednak jedna z tych idei zdecydowanie zasługuje na pełne uznanie - mowa tu oczywiście o metodologii agile. Na czym w zasadzie ona polega? Kto może na niej skorzystać? Jak ją wprowadzić do firmy?

Agile project management szkolenie - konieczność

Przede wszystkim jednak warto zaznaczyć, że agile nie jest takie proste do wprowadzenia. Tutaj bowiem musimy zerwać z pewnymi schematami, które niestety całkiem często wiążą nasze postępowanie.

Z drugiej jednak strony, o czym jeszcze powiemy dokładniej poniżej, często jest to bardzo istotna pomoc w postaci agile szkolenia dająca w wielu firmach pożądane efekty.

Dlatego też stanowczo warto inwestować project management szkolenia z zakresu metodologii agile - poniżej bowiem możemy tylko dość ogólnie opisać tę metodę.

Metodologia agile - najważniejsze kwestie

Na czym w zasadzie dokładniej polega ta metoda? Otóż standardowo zakłada ona naprawdę dużą elastyczność w firmie.

Zazwyczaj bowiem jest tak, że przystępując do realizacji projektu, już na początku określamy dokładnie wszystkie jego cele, które potem bardzo dokładnie egzekwujemy. Agile prezentuje się tutaj zupełnie inaczej.

Przede wszystkim nie mamy tutaj bardzo konkretnych celów - nie musimy na początku definiować i określać całego projektu. Co więcej - tutaj nie ma także żadnych bardzo istotnych elementów, które absolutnie muszą być dopełnione w stu procentach.

Co jeszcze jest istotne to fakt, że w agile potrzeba bardzo zmotywowanego i konkretnego oraz zdyscyplinowanego zespołu, który będzie część decyzji podejmował sam.

Agile a firmy

Dla jakich firm zatem metodologia agile świetnie się sprawdzi? Przede wszystkim warto napomknąć, że agile sprawdzi się w zasadzie w każdej firmie, jednak nie przy każdym projekcie.

Zasadniczo polecana jest ta metodologia przy pracy z trudnym i wymagającym klientem, w momencie, w którym w firmie zachodzą różne zmiany albo też jeśli chcemy ruszyć z projektem, ponieważ może on oznaczać potencjalne zyski, ale z uwagi na naszą niską wiedzę np. będzie to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce, nie możemy określić na początek wszystkiego i wiele będzie zależało od początkowych sukcesów albo i ich braku...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.