Metoda design thinking

W każdym przedsiębiorstwie, zwłaszcza w pracy nad projektami, często zdarzają się różne komplikacje i trudności. Radzenie sobie z nimi często wymaga dużej wiedzy i umiejętności, a także kreatywności. Niedoświadczeni pracownicy najczęściej mogą mieć duże problemy z rozwiązaniem niektórych problemów. Wówczas, powinni móc liczyć na pomoc bardziej doświadczonych współpracowników, a także kierowników. 

12 sierpnia 2018
zdjęcie - Metoda design thinking


W każdym przedsiębiorstwie, zwłaszcza w pracy nad projektami, często zdarzają się różne komplikacje i trudności. Radzenie sobie z nimi często wymaga dużej wiedzy i umiejętności, a także kreatywności. Niedoświadczeni pracownicy najczęściej mogą mieć duże problemy z rozwiązaniem niektórych problemów.

Wówczas, powinni móc liczyć na pomoc bardziej doświadczonych współpracowników, a także kierowników.

Jednakże, kiedy zdarzy się zbyt duża liczba kłopotów, które dodatkowo są wyjątkowo skomplikowane, nawet pomoc innych pracowników i kierownika może okazać się nie być wystarczająca. Jak więc radzić sobie z problemami?

Jak rozwiązywać je najskuteczniej i najefektywniej, bez konieczności angażowania w to zadanie zbyt dużej liczby osób.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

Z pomocą może przyjść bardzo skuteczna i innowacyjna metoda design thinking, która polega na twórczym podejściu do problemów i staraniu się rozwiązywać je w bardzo kreatywny sposób. Istotne w tej metodzie jest podejście do problemów nie jak do czegoś bardzo negatywnego.

Traktowanie problemów jako interesujących i bardzo ciekawych wyzwań, które mogą okazać się niezwykle rozwijające stanowi kluczowy element w tej metodzie. Jednocześnie, to właśnie twórcze myślenie o problemach i szukanie nietypowych rozwiązań może okazać najskuteczniejszą i najbardziej efektywną metodą na rozwiązanie problemu.

Metoda design thinking staje się coraz popularniejsza i podbija współczesny biznes. Dzięki wielu nowościom i nietypowym rozwiązaniom, jak również podejściu do problemów w sposób twórczy, z pozytywnym nastawieniem i głową pełną pomysłów bez wątpienia uda się w błyskawicznym tempie osiągnąć zamierzony rezultat.

Warto również pamiętać, że traktowanie problemów jako wyzwań, a nie kłopotów, z którymi jest ciężko sobie poradzić, bez wątpienia zwiększa szanse na pokonanie wszelkich trudności i pozwala na niezwykle skuteczne rozwiązanie spraw.

Metoda design thinking pozwala na rozwiązanie problemów nawet bez zaangażowania dużej ilości doświadczonych pracowników, a korzystać z niej może każdy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.