Motywacja w miejscu pracy

Motywacja do pracy jest jedynym z tych elementów, które najskuteczniej potrafią podnieść efektywność wykonywanych przez każdego pracownika zadań. Dobra motywacja prowadzi do podjęcia przez pracowników działań zmierzających do wyróżnienia się na tle innych współpracowników, efektywnością swojej pracy oraz jakością osiąganych wyników. Odpowiednie motywowanie należy do pracodawcy. Jeśli odejmie ku temu odpowiednie środki, jego przedsiębiorstwo dzięki pracy bardzo dobrze zmotywowanych pracowników jest w stanie odnieść ogromny sukces. 

   
  Motywacja do pracy jest jedynym z tych elementów, które najskuteczniej potrafią podnieść efektywność wykonywanych przez każdego pracownika zadań. Dobra motywacja prowadzi do podjęcia przez pracowników działań zmierzających do wyróżnienia się na tle innych współpracowników, efektywnością swojej pracy oraz jakością osiąganych wyników. Odpowiednie motywowanie należy do pracodawcy.
   
  Jeśli odejmie ku temu odpowiednie środki, jego przedsiębiorstwo dzięki pracy bardzo dobrze zmotywowanych pracowników jest w stanie odnieść ogromny sukces. Jak pokazują okresowo przeprowadzane badania opinii wśród pracowników największą motywacją pracownika do efektywnego działania są pieniądze.

  Im większe dodatki tym lepiej. Nic więc dziwnego, że wielu pracodawców w zależności od osiąganych przez pracownika wyników przyznaje im premię czy dodatki z zależności od osiąganych przez nich wyników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Czy chciałbyś żeby twoi pracownicy byli kreatywni, mieli zadaniowe podejście do problemów,  oraz byli rozwiązaniem dla wyzwań przed którymi stoi twoja firma? Zobacz: szkolenie kreatywność, szkolenie zarządzanie czasem, szkolenia z rozwoju osobistego.

  Jednak nie tylko pieniądze wpływają na efektywność pracy poszczególnych pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Dla wielu osób dobrą motywacją do pracy są również bogate pakiety socjalne oraz bardzo dobra atmosfera w pracy. To dzięki temu bardzo chętnie wielu pracowników każdego dnia stawia się w swoim miejscu pracy i z pewną dozą przyjemności podejmuje się wykonywania swoich codziennych obowiązków.

  Znacznie mniejsza grypa osób przyznaje również, że dobrą motywację do pracy stanowi dla nich możliwość rozwoju osobistego, który wynika z pracy w danym miejscu.
   
  Ambicje oraz chęć osiągania jak najlepszych wyników jest wewnętrznym motorem napędzających pracowników do efektywnego działania. Jest to jeden z niewielu czynników motywacyjnych, na który wpływu nie ma pracodawca (w znacznej większości przypadków). Chociaż każdy człowiek jest inny i temu nie da się w żaden sposób zaprzeczyć, to z pewnością czymś co łączy wszystkich jest fakt, iż nikt nie przychodzi do pracy chętnie jeżeli źle się w niej z jakiegoś powodu czuje.

  A niechęć do pracy w dość znaczący sposób przekłada się na jakość wykonywanej przez pracowników zawodowej pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.