Najpierw trzeba zobaczyć

Aby firma odniosła sukces na rynku, musi zyskać klientów. Stanie się tak, jeżeli będzie wystarczająco charakterystyczna, a przy tym dostatecznie znajoma i rozpoznawalna, żeby wzbudzić zaufanie. Skoro w Internecie nie mówi się źle o firmie, przeciwnie, znaleźć można wiele przykładów pozytywnych komentarzy, w takim razie trudno uznać ją za niewartą uwagi.

16 maja 2018
zdjęcie - Najpierw trzeba zobaczyć

 

Aby firma odniosła sukces na rynku, musi zyskać klientów. Stanie się tak, jeżeli będzie wystarczająco charakterystyczna, a przy tym dostatecznie znajoma i rozpoznawalna, żeby wzbudzić zaufanie. Skoro w Internecie nie mówi się źle o firmie, przeciwnie, znaleźć można wiele przykładów pozytywnych komentarzy, w takim razie trudno uznać ją za niewartą uwagi. W tej właśnie chwili konsument podejmuje decyzję o tym, aby zapoznać się z ofertą danego przedsiębiorstwa.

Jak przebiega budowanie wizerunku firmy?

Rozpocząć je należy od określenia czynników, jakie wpływają na postrzeganie przedsiębiorstwa przez konsumentów. Jest to zadanie bardzo czasochłonne, angażujące sporo zasobów firmowych, w dłuższej perspektywie jednak opłaca się znacznie bardziej od intuicyjnego działania. Następnie trzeba określić cele działania, według których postępuje się na dalszym etapie analizowania zebranych materiałów.

Najważniejszy jest jednak krok, w czasie której rozważa się wszystkie istniejące możliwości i zagrożenia oraz wybiera te przynoszące potencjalnie najwięcej korzyści. Należy w nim wziąć pod uwagę zarówno sposób, w jaki firma widzi swoje poczynania oraz to, jak jest postrzegana przez opinię publiczną. Następnie należy również oddzielić wizję idealną od tej, która naprawdę zapada w pamięci odbiorców.

Skutecznie do celu

Trzeba przy tym uważać, żeby nie stworzyć obrazu nierealnego, który będzie znacząco odbiegał od normy i oczekiwań, jakie zaczną przejawiać klienci wobec firmy. Obecność w mediach społecznościowych oraz Internecie znacząco pomaga w trakcie budowania wizerunku firmy. Szczególną uwagę należy też poświęcić nazwie oraz logo, a także związanej z nimi komunikacji wizualnej.

Przydatne jest także obserwowanie konkurencji i sprawdzanie, które z ich zabiegów odnoszą sukces, a które przyczyniają się do szkodzenia ogólnej opinii odnośnie wiarygodności firmy. Uważać trzeba przy tym, aby zachować własną indywidualność i charakterystyczne cechy, które przyciągają i utrzymują konsumentów, skłaniając do ponownych zakupów oraz polecenia usług znajomym i członkom rodziny.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.