Niełatwe rozmowy prowadzone w firmie

Na dobrą kondycję firmy składa się wiele czynników. Mogą to być zawirowania na rynku, aspekty finansowe, a także te czysto ludzkie. Każdy element w tej układance jest ważny, dlatego nie należy tracić kontaktu z poszczególnymi działami i pracownikami.

zdjęcie - (the_title())


Niełatwe rozmowy prowadzone w firmie

Na dobrą kondycję firmy składa się wiele czynników. Mogą to być zawirowania na rynku, aspekty finansowe, a także te czysto ludzkie. Każdy element w tej układance jest ważny, dlatego nie należy tracić kontaktu z poszczególnymi działami i pracownikami.

Niejednokrotnie w biznesie dochodzi do takich sytuacji, gdy potrzebne są profesjonalne rozmowy. Wtedy niewątpliwie przydaje się znajomość każdej fazy negocjacji. Jednakże szef danej firmy powinien mieć także świadomość tego, że jego pracownicy korzystali w przeszłości ze szkolenia dla handlowców.

Negocjacje zbiorowe to znacznie trudniejszy rodzaj dialogu, niż indywidualne. Należy się jednak do nich odpowiednio przygotować, by zostały przeprowadzone profesjonalnie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

Przede wszystkim każda ze stron powinna znać warunki zatrudnienia, a także rodzaj problemu, który będzie omawiany. W trakcie dialogu należy zadbać o równowagę w przekazie. Nie powinien być to monolog, tylko swobodna wymiana poglądów partnerów. Rozmówca gdzieś z tyłu głowy powinien mieć rachunek korzyści i strat, zanim zdecyduje się wygłosić, zwłaszcza bardzo odważne, kwestie.

Odpowiednie przygotowanie do tematu i dyskusja tylko o nim to nie tylko grzecznościowy ukłon, ale warunek konieczny negocjacji. Jest to bowiem biznesowe spotkanie, a nie towarzyskie. Jednakże powinno przebiegać w przyjaznej atmosferze, z kulturą osobistą.

Każda osoba w negocjacji powinna wnosić pokojowe nastawienie i dążyć do kompromisu. Nie ma nic gorszego, niż próba zemszczenia się lub robienie czegoś na przekór. Świadczy to bowiem tylko o nieprzygotowaniu. Z reguły podczas takich negocjacji zapadają wiążące decyzje o przyszłości danego przedsiębiorstwa, czy projektu.

Różne działy wychodzą także z propozycją spotkania z zarządem, bowiem pragną zwiększyć swoje wynagrodzenie. W takiej sytuacji warto mieć przy sobie dane, które będą potwierdzeniem każdego słowa. Sprawdzą się tu zestawienia statystyczne, kserokopie umów, czy dane o wielkości wypłaty na przestrzeni wielu miesięcy, czy lat.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.