Odpowiednie podejście do integracji czynnikiem gwarantującym zadowolenie

Praca w dużym przedsiębiorstwie kojarzy się z nieustannie narastającymi obowiązkami, które potrafią przytłoczyć człowieka.

Gamma - Odpowiednie podejście do integracji czynnikiem gwarantującym zadowolenie

  Takie rozumowanie idealnie przypasowałoby nieco odległym już czasom, bowiem wiele firm zaczęło stosować metody, mające na celu odstresowanie pracownika. O co tak właściwie tutaj chodzi?


  Firma dbająca o pracowników.
  Pisząc o sposobach na utrzymanie pracownika w dobrym, produktywnym stanie, warto skupić się na rzeczy, jaką jest teambuilding. Tłumacząc dosłownie jest to "budowanie zespołu" i chodzi w nim przede wszystkim o kwestie nieco psychologiczne. Dzieje się tak, bowiem dobry, niezłomny zespół to grupa osób zżyta ze sobą emocjonalnie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

  Poznaj nasze rozwiązania:

  Można stosować różne sposoby, aby tego dokonać. Przykładowo, wysyłając grupę osób na kilkudniowy obóz (czy to sportowy, czy turystyczny), przyczyni się do lepszej komunikacji pomiędzy nimi. To z kolei pomoże im lepiej się poznać, co odbije się na jakości wykonywanych obowiązków. Można wręcz powiedzieć, iż dobrze zorganizowane spotkania integracyjne sprawią, iż pracownicy zaczną chętnie uczęszczać do biura.

  Nie można jednak wykorzystywać ich, aby "zatuszować" brak chęci do podwyżek płac, bowiem istnieje duże ryzyko powstania buntów, czego skutkiem mogą być wypowiedzenia umów.

  Takie sytuacje są na szczęście rzadkością i z reguły dobra atmosfera przyczynia się wręcz do nabycia nowych osób, niż zwolnienia. Warto również rozważyć opcję, jaką stanowią szkolenia wyjazdowe, bowiem niosą za sobą szereg udogodnień. Przede wszystkim, pracownicy mogą dowiedzieć się ciekawostek na temat swojej specjalności.

  Innym plusem jest tutaj szersze poznanie firmy, poruszając się w gronie osób współpracujących z danym przedsiębiorstwem. Można również uzyskać opinię osób trzecich o oferowanych usługach, co jest najistotniejszą kwestią. Organizacja imprez firmowych stanowi więc podwaliny dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, które przetrwa ciężką próbę, jaką jest czas.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.