Po co organizuje się spotkania integracyjne?

Integracja, jakże kluczowe słowo dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Gdy posiadamy dobrze zintegrowany zespół, automatycznie zwiększa się tempo przepływu informacji między poszczególnymi komórkami, co skutkuje zwiększoną efektywnością pracy danego przedsiębiorstwa, jak i wieloma innymi zaletami i zyskami.

17 lipca 2018
zdjęcie - Po co organizuje się spotkania integracyjne?
 
Integracja, jakże kluczowe słowo dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Gdy posiadamy dobrze zintegrowany zespół, automatycznie zwiększa się tempo przepływu informacji między poszczególnymi komórkami, co skutkuje zwiększoną efektywnością pracy danego przedsiębiorstwa, jak i wieloma innymi zaletami i zyskami. Chcąc zwiększyć poziom integracji członków naszej organizacji, warto zastosować kilka różnych technik, dzięki którym nasza praca, jak i nasz zespół będzie o wiele lepiej funkcjonował. Mowa tutaj o m. in. zapewnieniu odpowiedniego stopnia komunikatywności. Weźmy np. zespól pracowników, który jest pod przewodnictwem pewnego menadżera.
 
Menadżer ze wszystkich siła stara się aby jego ludzie współpracowali ze sobą, jednakże nie jest w stanie pokonać dzielących ich sporów, kłótni, czy też rożnych innych zażyłości. Może więc skorzystać z pomocy coacha, czyli trenera osobistego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Choć nazwa wskazuje na coś innego, to jednak wielu coachów zajmuje się także aspektami komunikacji między pracownikami. Ich współpraca, jak i znajomość sytuacji pozwala na zwiększenie poziomu relacji między innymi osobami, w sposób zachowujący zdrowe relacja pracownicze. Oczywiście takie działania wymagają czasu, jak i dostępu do tak zdolnych osób.
 
Innym przykładem, który jest na wyciągnięcie ręki praktycznie każdej firmy są spotkania integracyjne. Te firmowe imprezy znakomicie wpisują się w potrzebę tworzenia i budowania różnego rodzaju relacji między pracownikami. Integracja dzięki takim spotkaniom może również bardzo istotnie wzrosnąć, jednakże kluczowe jest tutaj odpowiednie dobranie warunków w jakich przebiega spotkanie.

Ważne jest to by każdy z uczestników czuł się na nim dobrze oraz swobodnie. Gdyż niepotrzebne nieprzyjemności w żaden sposób nam nie pomogą w tworzeniu dobrych relacji.

Ostatecznie jednak należy pamiętać o kluczowym znaczeniu integracji dla prowadzonej działalności. Jej brak nieraz doprowadził przedsiębiorstwa do bankructwa, co tylko podkreśla jej bardzo ważne znaczenie, jak i sporą efektywność.


ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.