Pomidorowe oblężenie

Teambuilding to pojęcie, które łączy w sobie popularną integrację pracowników z ich zgrywaniem i tworzeniem synergii, które ma prowadzić do dążenia grupy w jednym kierunku.

Gamma - Pomidorowe oblężenie

  Innymi słowy jest to technika, która z grupy tworzy zespół drużynę której przyświeca jeden cel. Można to porównać do drużyny piłkarskiej lub nawet wojskowej. Dla piłkarzy swoistym teambuilding są mecze sparingowe, dla żołnierzy godziny spędzone na poligonach, a dla pracowników będą to gry i zadania, które kompletnie nie mają związku z ich pracą. Dziwne? Być może, ale na pewno ogromnie skuteczne.

  Niezależnie od tego jaką pracę wykonują uczestnicy zajęć teambuildingowych pewne jest to, że konieczne jest wzbudzenie w nich potrzeby rywalizacji połączonej z brakiem poczucia bezpieczeństwa, jakie maja w pracy. Innymi słowy konieczne jest wyrwanie ludzi zza bezpiecznych biurek i wygonić ich tak, gdzie żaden z nich nie będzie miał pewności co do słuszności swoich działań. Pozwala to na wyciąganie z ludzi ich prawdziwej natury i naturalnych zdolności oraz talentów. Wskutek tego wszyscy zyskują. Zespół przekonuje się o swoich silnych i słabych stronach, a przełożony ma pełną wiedzę na temat tego, komu i jakie zadania może zlecać.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

  Poznaj nasze rozwiązania:

  Wszystkie zajęcia związane z teambuilding odbywają się w ramach wcześniej przygotowanych scenariuszy. Jednym z ciekawszych jest na przykład tak zwane pomidorowe oblężenie. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny. Pierwsza z nich buduje twierdzę antypomidorową, podczas gdy druga drużyna z otrzymanych środków musi zakupić materiał do budowy machiny oblężniczej – katapulty oraz amunicji, czyli pomidorów. Głównym zadaniem stojącym przed uczestnikami jest to, by dobrać odpowiednią strategię. Atakujący muszą zdecydować czy ważniejsze jest zbudowanie potężniejszej machiny kosztem mniejszej ilości amunicji, czy też mniej majestatyczna katapulta zostanie zrekompensowana przez odpowiednia dużą ilość amunicji.

  W toku działań oblężniczych uczestnicy będą mieli do wykonania szereg zadań, które pozwolą im na gromadzenie środków, które z kolei pozwalają na tworzenie lepszej ilości broni i zakupu większej ilości amunicji. Gra obliczona jest tworzenie warunków do wyłonienia się lidera miejącego tworzyć prawidłową strategię, która ma prowadzić do zwycięstwa. Dodatkowo w toku gry poszczególni zawodnicy otrzymują okazję do wykazywania się zdolnościami, które wspomagają cały zespół.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.