Postawa asertywna w miejscu pracy

Asertywność to jedno z najmodniejszych słów w ostatnim czasie. Ze wszech stron dobiegają do człowieka komunikaty, że powinien on wykazywać się postawą asertywną. Takie zachowanie może być przydatne zarówno w życiu rodzinnym jak i w rozwoju ścieżki zawodowej. Pojawia się w tym miejscu tylko jedno, zasadnicze pytanie. Co to właściwie jest postawa asertywna i czy jest to cecha wrodzona, czy też można jej się nauczyć w dowolnym momencie?

   
  Asertywność to jedno z najmodniejszych słów w ostatnim czasie. Ze wszech stron dobiegają do człowieka komunikaty, że powinien on wykazywać się postawą asertywną. Takie zachowanie może być przydatne zarówno w życiu rodzinnym jak i w rozwoju ścieżki zawodowej. Pojawia się w tym miejscu tylko jedno, zasadnicze pytanie. Co to właściwie jest postawa asertywna i czy jest to cecha wrodzona, czy też można jej się nauczyć w dowolnym momencie?

  Co to jest postawa asertywna?

  Zdecydowanej większości ludzi postawa asertywna kojarzy się z mówieniem nie w odpowiedni sposób. Poniekąd jest to prawda, ale tylko w części. Na postawę asertywną oprócz umiejętnego odmawiania składa się bowiem również mówienie tak w odpowiedni sposób. Najogólniej rzecz ujmując, chodzi o to, aby zachowywać się jak najbardziej naturalnie i postępować zgodnie z własnymi przekonaniami.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.

  Kluczowa jest w tym przypadku wewnętrzna wolność, którą można osiągnąć dzięki nieustającym treningom poczucia własnej wartości. Postawa asertywna jest coraz bardziej pożądaną cechą przez pracodawców - asertywny pracownik dążąc do rozwoju własnej kariery zawodowej będzie się przyczyniał do rozwoju całej firmy.

  Szkolenia z asertywności

  Przyjmowanie postaw asertywnych jednym ludziom przychodzi dużo łatwiej niż innymi. Bierze się to chociażby z różnic behawioralnych pomiędzy poszczególnymi osobami ludzkimi. O ile cechy charakteru są w większości przyrodzone (jednak nie wszystkie - chociażby zgryźliwym tetrykiem człowiek może stać się dopiero na jesieni swojego życia) o tyle nie oznacza to tego, że są one niezmiennie.

  Zarówno poszczególne cechy charakteru jak i całościowe postawy można kształtować w ciągu całego swojego życia. Należy się jednak nastawić na ciężką pracę. Nie wystarczy dotkniecie czarodziejskiej różdżki czy życzenia wypowiedziane złotej rybce. Transformację należy zacząć od udziału w specjalistycznym szkoleniu traktującym o postawach asertywnych w miejscu pracy. Warsztatowa form spotkań umożliwia bieżący trening zdobywanych umiejętności. Jest to jedna z najbardziej efektywnych form nauki asertywności.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.