Prowadzenie prezentacji

Prowadzenie efektywnych prezentacji jest sztuką dosyć trudną do realizowania. Większość prezentacji firmowych przygotowywana jest w sposób schematyczny, nudny i nieciekawy dla uczestników. Takie prezentacje nie przynoszą korzyści, są więc nieefektowne

Gamma - Prowadzenie prezentacji

   

  Prowadzenie efektywnych prezentacji jest sztuką dosyć trudną do realizowania. Większość prezentacji firmowych przygotowywana jest w sposób schematyczny, nudny i nieciekawy dla uczestników. Takie prezentacje nie przynoszą korzyści, są więc nieefektowne. Zwykle prezentacje przeładowane są treścią, przez co przestają być atrakcyjne dla słuchaczy. Zbyt długa przemowa jest najczęściej trudna do odsłuchania, a nadmiar informacji powoduje, że odbiorcy w pewnym momencie przestają słuchać. Efektywniejsze prezentacje przynoszą wiele korzyści dlatego warto się ich nauczyć.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zdobądź umiejętności i narzędzia potrzebne do efektywnego zarządzania zespołem.Zobacz szkolenia:

  Aby zwiększyć zrozumienie prezentowanych treści należy przede wszystkim prezentację skrócić. Zbyt przeładowana treścią prezentacja sprawi, że większość treści nie zostanie zapamiętana. Dobre przemówienie to takie, które pozostaje w pamięci słuchaczy, w tym przypadku pracowników na długo. Prezentacje powinny również jasno i wyraźnie przedstawiać punkt widzenia prowadzącego. Wyciąganie wniosków z przedstawionych treści pozwala na przekonanie słuchaczy do swoich racji. Wzrośnie w ten sposób efektywność spotkania. Krótsza prezentacja, która jest puentowana własnymi przemyśleniami i wnioskami jest zdecydowanie skuteczniejsza.

  Wiele osób, które na co dzień występują publicznie decyduje się na udział w specjalnych szkoleniach z tworzenia prezentacji. Szkolenie pozwoli na wyzbycie się nawyków, które zmniejszają efektywność przemówienia. Pozwala uniknąć przeładowania swojej prezentacji niepotrzebną treścią. W ten sposób prezentacja będzie skuteczniejsza, bardziej efektywna, będzie również lepiej zrozumiała dla odbiorców. Trenowanie wystąpień publicznych pozwala na nabycie pozytywnych nawyków, które przekładają się później na skuteczne prowadzenie swoich prezentacji. Każdy menadżer i inna osoba związana z zarządzaniem zasobami ludzkimi powinna choć raz wziąć udział w takim szkoleniu. Jest to tym bardziej ważne, kiedy prezentacje nie przynoszą rezultatów i są tylko bezproduktywnymi i w efekcie niepotrzebnymi spotkaniami z zespołem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.