Przemówienia

Każdy z nas chciałby wyrażać swoje zdanie w sposób pewny i przekonujący. Nie da się jednak ukryć, że nie każdy z nas posiada predyspozycje do wygłaszania przemówień. Na szczęście dzięki odpowiednim i systematycznym ćwiczeniom można opanować do perfekcji sztukę wygłaszania przemówień.

zdjęcie - (the_title())

 
Przemówienia

Każdy z nas chciałby wyrażać swoje zdanie w sposób pewny i przekonujący. Nie da się jednak ukryć, że nie każdy z nas posiada predyspozycje do wygłaszania przemówień. Na szczęście dzięki odpowiednim i systematycznym ćwiczeniom można opanować do perfekcji sztukę wygłaszania przemówień.

Jest to niezwykle przydatna umiejętność zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Umiejętność wygłaszania przemówień przydaje się w wielu zawodach, między innymi takich jak: nauczyciel czy polityk. Jeżeli zaś chodzi o życie prywatne, przemówienia często wygłasza się na jubileuszach czy pogrzebach. W wielu organizacjach, bez względu na przedmiot ich działalności przydadzą się pracownicy, którzy potrafią wygłaszać przekonujące mowy. Umiejętność wygłaszania przemówień przydaje się zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych. Menedżerowie nierzadko muszą bowiem w wyczerpujący sposób zaprezentować podwładnym swoje stanowisko w jakiejś kwestii.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zdobądź umiejętności i narzędzia potrzebne do efektywnego zarządzania zespołem.Zobacz szkolenia:

Nierzadko również zdarza się, że osoby piastujące stanowiska kierownicze wygłaszają mowę z jakiejś okazji, na przykład z powodu jubileuszu firmy. Warto być zatem przygotowanym do takich wydarzeń. Dobrze by było gdyby osoby zatrudnione na stanowiskach kierowniczych przyswoiły sobie kilka zasad dotyczących rozpoczynania i kończenia przemówień. Dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie przemówienia od opowiedzenia słuchaczom jakiejś anegdoty. Jeżeli przemówienie dotyczy luźnego tematu, można opowiedzieć jakąś zabwną anegdotę. Uwagę przykuje również rozpoczęcie przemówienia od przytoczenia intrygujących statystyk.

Ważne jest, aby początek przemówienia wzbudził u słuchaczy jakieś emocje. Dzięki temu będą oni słuchali z uwagą dalszej części przemówienia. Jeżeli chodzi zaś o zakończenie przemówienia, dobrym pomysłem będzie zadanie na koniec jakiegoś pytania, które podsumuje w jakiś sposób naszą przemowę. Pytanie pomoże słuchaczom przemówienia zastanowić się nad tematem, który został poruszony. Inną ciekawą opcją zakończenia przemówienia może być rozśmieszenie publiki. Niezależnie od tego w jaki sposób rozpoczniemy lub zakończymy nasze przemówienie, warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej postawy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że mowa niewerbalna odgrywa tak samo ważną rolę jak mowa werbalna. Podczas przemówienia musimy więc nie tylko pamiętać o odpowiedniej modulacji głosu, ale również o właściwej gestykulacji.

Należy unikać zbyt hałaśliwego tonu i ekspreyjnych gestów. Może to bowiem odwrócić uwagę od wypowiadanych przez nas słów. Nie bez znaczenia jest również odpwiedni wygląd. Występując publicznie powinniśmy pamiętać o tym jak ważny jest schludny i staranny wygląd. Jeżeli przemawiamy na jakiejś gali warto ubrać się elegancko. Panie powinny również zadbać o odpowiedni makijaż. Powinny one unikać zbyt krzykliwego makijażu czy zbyt ekstrawaganckich fryzur. Dla kadr kierowniczych pracodawcy powinni organizować szkolenia, które pomogą pracownikom opanować sztukę oratorską. Szkolenia takie powinny być organizowane cyklicznie. Najlepiej byłoby zatrudnić do ich przeprowadzenia doświadczoną i wykwalifikowaną firmę. Podstawowym kryterium, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze firmy są opinie klientów. Podsumowując wyżej zebrane rozważania z całą pewnością można stwierdzić, że sztuka wygłaszania przemówień jest bardzo przydatna zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Przemówienia często wygłasza się na pogrzebach oraz urodzinach.

Nie da się również ukryć, że są one nieodłączną częścią jubileuszów firmowych. Umiejętność wygłaszania przemówień przydaje się szczególnie kadrom menedżerskim. Kierownicy są bowiem zmuszeni prezentować różne kwestie swoim podwładnym. Dobrze byłoby więc gdyby wiedzieli jak należy to robić we właściwy sposób. Dobrym rozwiązaniem, które pomoże pracownikom oswoić się ze sztuką oratorską są szkolenia. Doświadczony i wykwalifikowany szkoleniowiec z całą pewnością pomoże uczestnikom szkolenia zaznajomić się ze sztuką wygłaszania przemówień. Ważne jest jednak to, by szkolenia były organizowane systematycznie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.