Przyjemne z pożytecznym czyli szkolenia wyjazdowe dla firm

Tradycyjne szkolenia są wiele mniej atrakcyjne od tych, które odbywają się poza miejscem, w którym znajduje się siedziba firmy. Te cieszą się uznaniem głównie przez wzgląd na możliwość połączenia zdobywania wiedzy i umiejętności potrzebnych w codziennej pracy z odwiedzeniem ciekawego miejsca, odpoczynkiem od firmowej rutyny oraz integrację.

zdjęcie - Przyjemne z pożytecznym czyli szkolenia wyjazdowe dla firm
 
Tradycyjne szkolenia są wiele mniej atrakcyjne od tych, które odbywają się poza miejscem, w którym znajduje się siedziba firmy. Te cieszą się uznaniem głównie przez wzgląd na możliwość połączenia zdobywania wiedzy i umiejętności potrzebnych w codziennej pracy z odwiedzeniem ciekawego miejsca, odpoczynkiem od firmowej rutyny oraz integrację.

Jakie zalety posiadają szkolenia wyjazdowe dla firm? Główną z nich będzie efekt integracyjny, a więc sprzyjanie dobrej współpracy pomiędzy członkami organizacji. Dzieje się tak poprzez połączenie przyjemnego z pożytecznym – nauką i kursami w ciągu dnia oraz wspólną zabawą wieczorami. Dla pracodawcy takie rozwiązanie przyniesie oszczędność w planowaniu np. transportu. Wszyscy wyznaczeni uczestnicy są nieobecni w pracy w tym samym czasie, co rozwiązuje problem wymijania się osób z różnych działów firmy.
 
Korzyści organizacyjne wynikające z przeprowadzenia jednego szkolenia wyjazdowego to przede wszystkim uszczuplenie kosztów, a także wspomniane nieobecności, które wystąpią jednorazowo zamiast kilka razy w ciągu roku. Szkolenie przeprowadzone w siedzibie firmy nigdy nie będzie równie skuteczne i efektywne jak szkolenie wyjazdowe. Dzieje się tak ze względu na trudności z oderwaniem pracowników od swoich stanowisk pracy i obowiązków, które mają zaplanowane na dane dni.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Podczas przerw w takich kursach i wykładach często dochodzi do sytuacji, gdy pracownicy wracają do swoich biurek i nadrabiają stracony w ich oczach czas. Zamiast skupić się na zdobywaniu wiedzy, ich uwaga i koncentracja zostają odciągnięte od szkolenia. Większa uwaga poświęcona materiałowi przekazywanemu podczas szkoleń wyjazdowych przekłada się na wzrost skuteczności wdrożenia nowopoznanych pomysłów i technik radzenia sobie z obowiązkami.

Planując szkolenie dla pracowników, warto wziąć pod uwagę zorganizowania szkolenia wyjazdowego dla firmy. Takie spotkanie dwóch płaszczyzn: wiedzy i przyjemności, może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.