Rozmowa z przełożonym – jak się przygotować?

W życiu zawodowym każdego z nas jest wiele stresujących sytuacji. Nawet jeśli rozmawiamy ze swoim przełożonym codziennie jeśli pojawi się sytuacja, w której to my będziemy czegoś od niego potrzebować rozmowa może okazać się stresująca.

zdjęcie - (the_title())


Rozmowa z przełożonym - jak się przygotować?

W życiu zawodowym każdego z nas jest wiele stresujących sytuacji. Nawet jeśli rozmawiamy ze swoim przełożonym codziennie jeśli pojawi się sytuacja, w której to my będziemy czegoś od niego potrzebować rozmowa może okazać się stresująca.

Niezależnie od tego czy planujemy rozmowę o podwyżce, awansie czy też musimy zgłosić mu swoje wątpliwości dotyczące prowadzonego projektu czy też poinformować o nagłej konieczności naszej nieobecności w pracy warto się do takiej rozmowy przygotować. W jaki sposób?

Po pierwsze warto pamiętać o jeden z pozoru podstawowej sprawie – mianowicie warto wyjść z założenie „szef też człowiek” i przygotować się do tej rozmowy pamiętając o tym, ze naszym rozmówcom będzie człowiek taki sam jak my. To powinno nieco zniwelować stres. Po drugie warto przygotować sobie argumenty.

Lepiej dobrze przemyśleć potencjalne scenariusze przebiegu takiej rozmowy i zależnie od jej tematu mieć w zanadrzu stosowne argumenty. Łatwiej będzie nam wypaść przekonująco jeśli spokojnie będziemy tłumaczyć swoje racje, popierając je rzeczowymi wyjaśnieniami. Szukanie argumentów na szybko może sprawić, że wypadniemy mało profesjonalnie i wiarygodnie.

Ponadto warto zadbać o naszą prezencję. To niby drobiazg, ale odpowiednio dobrany strój sprawi, że będziemy czuli się pewniej i będziemy lepiej odbierani przez naszego rozmówcę. Jeśli boimy się spotkania, bo nasz szef jest osobą dociekliwą lub też małostkową i lubiącą zadawać dodatkowe pytania, postarajmy się przejąć inicjatywę.

Wypełnijmy możliwie jak największą część spotkania zaplanowanymi przez nas elementami, nad którymi będziemy mieli kontrolę. W przypadku omawiania projektów z pomocą może przyjść nam prezentacja, której przedstawienie zajmie nam trochę czasu, a w oczach przełożonego wypadniemy na przygotowanych, profesjonalnych kompetentnych pracowników.

Przed rozmową wartą zastanowić się i przypomnieć sobie co wiemy o naszym przełożonym. Co lubi, czego nie – i to właśnie w oparciu o tę wiedzę przygotujmy nasz plan działania. Jeśli tego typu rozmowy nas paraliżują być może warto spróbować z tym zawalczyć.

Hasła szkolenie komunikacja interpersonalna Warszawa lub zarządzanie stresem szkolenie wpisane w wyszukiwarce internetowej podpowiedzą nam gdzie możemy uzyskać pomoc.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.