Rozrywka dla pracowników i korzyści z niej płynące

Różnego rodzaju imprezy są obecnie z każdym rokiem coraz popularniejsze. Eventy czy wyjazdy integracyjne to tylko niewielka część spośród tych, które obecnie są organizowane, jednakże z pewnością należy je zaliczyć do najbardziej popularnych.

zdjęcie - (the_title())


Rozrywka dla pracowników i korzyści z niej płynące

Różnego rodzaju imprezy są obecnie z każdym rokiem coraz popularniejsze. Eventy czy wyjazdy integracyjne to tylko niewielka część spośród tych, które obecnie są organizowane, jednakże z pewnością należy je zaliczyć do najbardziej popularnych. Widać to między innymi po ilości organizowanych wyjazdów czy też innych eventów.

Wyjazdy integracyjne - odpoczynek i zabawa

Coraz więcej firm regularnie organizuje dla swoich pracowników wyjazdy integracyjne. Ich zadaniem jest przede wszystkim zbliżenie do siebie pracowników, zwłaszcza jak mowa o pracujących w jednym dziale. Dzięki temu, że poznają się lepiej, ich współpraca z pewnością jest o wiele lepsza, dlatego też bez problemu mogą realizować nawet dość duże projekty. Zazwyczaj organizuje się je w miejscach, gdzie uczestnicy mogą się dobrze bawić.

Podczas wyjazdów integracyjnych nie uczestniczą oni w szkoleniach czy wykładach, jednak stosuje się inne metody, aby im przekazać wiele ważnych dla nich informacji. Osobą, która praktycznie zawsze uczestniczy w takich spotkaniach jest kierownik działu, w którym pracują uczestniczące w wyjeździe osoby. Jego zadaniem jest często także edukowanie podwładnych w ciekawy sposób.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Edutainment - sposób na naukę przez zabawę

Przekazanie wiedzy podczas pełnych zabaw wyjazdów integracyjnych może nie być łatwych zadaniem. Obecnie stosuje się wiele technik, które pozwalają niemalże w niezauważalny sposób przekazać zainteresowanym wiedzę. Określa się je mianem eduitainment, która pochodzi o angielskich słów education oraz entertainment. Zasadą jest to, aby wiedzę przekazywać w formie ciekawych zabaw, zamiast serwować pracownikom długie i często nużące dla nich szkolenia.

Działania takie mogą przyjmować różnorodną formę, jak na przykład quizy, gry terenowe czy nawet odpowiednio dobrane filmy, zawierające przesłanie dopasowane do danej sytuacji. Bardzo często w trakcie wyjazdów integracyjnych organizuje się dla uczestników gry i zabawy, które jednocześnie zawierają elementy związane z edukacją.

W wielu sytuacjach tematyką, jaka jest przekazywana uczestnikom są zagadnienia z dziedziny psychologii, które pozwolą im znacznie lepiej skupiać się na pracy jak również organizowaniu odpowiedniej współpracy. Istotnym elementem często jest także mowa motywacyjna, wygłaszana najczęściej przez przełożonego.

Wiele z gier i zabaw, które organizowane są podczas spotkań integracyjnych ma charakter rywalizacji, co zmusza uczestników nie tylko do większego wysiłku, ale również do współpracy w swoim zespole, gdyż tylko w taki sposób można osiągnąć zamierzony cel czyli pokonać przeciwników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Gdzie organizowane są imprezy dla pracowników

Spotkanie integracyjne może mieć postać kilkudniowego wyjazdu lub też jednodniowej imprezy. W pierwszym przypadku najczęściej uczestniczą w nich wyłącznie pracownicy. Jednakże coraz więcej firm organizuje także firmowe imprezy integracyjne z myślą nie tylko o pracownikach, ale także o ich rodzinach. Zaliczają się do nich na przykład niezwykle popularne pikniki rodzinne, bardzo często organizowane z okazji świąt czy na przykład Dnia Dziecka. Tutaj pracownicy mogą bliżej poznać swoich współpracowników oraz ich rodziny, często dochodzi do zawiązania trwałych przyjaźni.

Organizowanie tego typu wydarzeń zazwyczaj zleca się profesjonalnym firmom, które mają w tej dziedzinie odpowiednie doświadczenie. Dzięki temu jest pewność, że nie będzie problemów podczas jej trwania i wszystko przebiegnie zgodnie z wcześniej zakładanym planem.

Lokalizacją takich jednodniowych imprez niezwykle często jest teren zakładu pracy, który w takie dni staje się otwarty niemalże dla wszystkich. W wielu sytuacjach jest on połączony z możliwością zwiedzania zakładu pracy, przez co rodziny pracowników znacznie lepiej poznają to miejsce.

Organizowane są różnorodne konkursy, w których często nie ma przegranych, gdyż każdy otrzymuje jakiś upominek, bardzo często w postaci firmowego gadżetu.

Ze względu na korzyści, jakie organizowanie imprez integracyjnych przynosi firmom, w wielu z nich są one wpisane na stałe do kalendarza rocznych imprez.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.