Skuteczne zarządzanie zespołem

Kierownicy, menadżerowie muszą liczyć się tym, że pracownicy o wiele częściej śledzą zmiany w sposobach zarządzania niż ich przełożeni. Co za tym idzie często mają świadomość tego, jak może wyglądać sytuacja, kiedy menadżer jest świadom nowoczesnych technik zarządzania zespołem.

zdjęcie - (the_title())

   

  Kierownicy, menadżerowie muszą liczyć się tym, że pracownicy o wiele częściej śledzą zmiany w sposobach zarządzania niż ich przełożeni. Co za tym idzie często mają świadomość tego, jak może wyglądać sytuacja, kiedy menadżer jest świadom nowoczesnych technik zarządzania zespołem. W sytuacji gospodarczej, kiedy to praca szuka pracownika ogromnie ważne jest, by wiedzieć, jak dbać o swoich pracowników, nie tylko po to by osiągali oni sukces, ale także po to, by po prostu zostali oni w danej organizacji. Zarządzanie zespołem okazuje się bowiem czymś o wiele ważniejszym niż tylko prostym rozdzielaniem obowiązków i liczeniem czasu pracy.

  Kij i marchewka.
  Skuteczne zarządzanie zespołem to przede wszystkim umiejętne kierowanie motywacją pracowników i ich chęcią do współpracy. Rzecz jasna wszystko to, do pewnego stopnia, możliwe jest do osiągnięcia poprzez odpowiednie zabiegi z zakresu technik zarządzania zespołem. Odpowiednie podejście psychologiczne, zdolności interpersonalne oraz inne zabiegi z zakresu relacji międzyludzkich mogą pozwolić na osiąganie zamierzonych efektów, ale do pewnego momentu. Oczywistym jest, że w ostatecznym rozrachunku sama pochwała od szefa nie wystarczy i potrzebne są bardziej wymierne dowody uznania. Niemniej jednak w każdy przypadku początkiem dalszych kroków musi być szczera i otwarta rozmowa dotycząca oczekiwań pracownika i stanowiska przełożonego. W celu ułatwienia takich rozmów konieczne jest wcześniejsze ustalenie klarownych zasad dotyczących oceny pracy pracownika.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online


  Idąc zatem dalej należy traktować wszystkie formy gratyfikacji poza wypłatą, jako element zarządzania zespołem. Innymi słowy przed prawidłowym rozdzieleniem premii należy porozmawiać ze swoimi podwładnymi i jasno określić sposób oceny ich pracy i ewentualne zastrzeżenia lub pochwały.


  Nieodłącznym elementem oceny pracownika, jest kontrola. Trzeba ją jednak rozumieć, nie jako formę restrykcji wobec podwładnych ale przede wszystkim, jako zdolność do wyłapywania drobnych niedociągnięć, które mogą urastać w poważne błędy. Dodatkowo trzeba pamiętać, że jest to także sposób na to, by poznawać swoich pracowników i lepiej wykorzystywać ich zdolności.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.