Służba cywilna.

Ocena wykonanych przez pracownika obowiązków to podstawowy element kontroli, która z jednej strony pozwala na poprawę efektywności pracy, a z drugiej jest naturalnym sposobem wyceny premii. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku urzędników administracji publicznej. Szczególnie ma to miejsce, kiedy pracują oni w ramach służby cywilnej. Jest to szczególna, najwyższa forma pracy w urzędzie. Ocena okresowa w służbie cywilnej nie jest jednak podyktowana wyłączanie kwestiami związanymi z zarządzaniem zasobami ludzkimi. 

zdjęcie - (the_title())
   
  Ocena wykonanych przez pracownika obowiązków to podstawowy element kontroli, która z jednej strony pozwala na poprawę efektywności pracy, a z drugiej jest naturalnym sposobem wyceny premii. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku urzędników administracji publicznej.

  Szczególnie ma to miejsce, kiedy pracują oni w ramach służby cywilnej. Jest to szczególna, najwyższa forma pracy w urzędzie. Ocena okresowa w służbie cywilnej nie jest jednak podyktowana wyłączanie kwestiami związanymi z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

  W dniu 27 sierpnia 2015 r. weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu przeprowadzania ocen okresowych członków korpusu służby cywilnej. Zgodnie z § 14 tego rozporządzenia do sporządzenia oceny, w przypadku gdy oceniany przed dniem wejścia w życie rozporządzenia zapoznał się z kryteriami oceny i terminem sporządzenia oceny na piśmie, stosuje się przepisy dotychczasowe. Zatem przez pewien czas stosowane będą przepisy obu rozporządzeń.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Tym samym konieczność oceny pracy urzędników służby cywilnej ma swoje uzasadnienie w przepisach prawnych.

  Co za tym idzie każdy, kto rozpoczyna pracę w ramach służby musi liczyć się z koniecznością poddania się takiej właśnie ocenie. W zamyśle ustawodawcy ocena ma służyć podniesieniu efektywności, planowaniu zatrudnień oraz redukcji. Ponadto trzeba mieć na uwadze także to, że wynik oceny będzie miał oczywisty wpływ na karierę pracownika.

  W celu wykonania rzetelnej oceny okresowej przełożeni otrzymują narzędzia w postaci programów informatycznych. Dzięki temu możliwe jest nie tylko szybkie, bieżące dokonywania oceny pracowników ale także gromadzenie danych, pozwalających stworzyć bazę, z której będzie możliwe stworzenie wyciąganie danych obrazujących progres lub regres pracownika.

  Wszystko to razem sprawia, że ścieżka kariery w służbie cywilnej może jasno określona i prowadzona według otwartych, przejrzystych zasad. Każdy urzędnik ma zatem możliwość poznania swojej pozycji i dalszych kroków na drabinie kariery.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.